W Danii zbudują pływające parki. Pierwszy moduł już pływa przy brzegu!

Duńczycy nie po raz pierwszy próbują przejąć władzą nad wybrzeżem. Ten niewielki kraj nieustannie poszukuje nowych projektów, które umożliwiłyby rozwój infrastruktury na wodzie, która otacza go z każdej strony. Tym razem postawili na pływające platformy. 

Za projektem stoi Australijczyk, Marshall Blecher. Projektant zaproponował stworzenie modułowych, pływających platform, które mogą mieć różne użyteczności. Powstało dziewięć pomysłów, wśród których znalazła się pływająca kawiarni, mini park z drzewami, platforma ze skocznią, farma z ziołami i warzywami, a nawet niewielka scena muzyczna, czy sauna.


Platformy zostały zaprojektowane w taki sposób, by można je bez problemu przemieścić na wodzie i połączyć ze sobą tworząc znacznie większą przestrzeń. Według założeń, w przyszłości na tego typu pływających wyspach można organizować imprezy plenerowe, takie jak koncerty, czy kina pod chmurką.

Pierwsza modułowa wyspa już pływa tuż przy brzegu w Kopenhadze. Jest to prototyp, który jest w fazie testowania. Mająca niewiele ponad 20 metrów kwadratowych konstrukcja jest już dostępna do użytku przez mieszkańców.

źródło: dezeen.com