W Danii zbudują wieżowiec ze śmieci. Poznajcie CPH Common House

Lendager Group oraz Tredje NaturCPH Common House to rewolucyjny projekt wieżowca przygotowany przez architektów z pracowni Lendager Group oraz Tredje Natur. Mieszkalny budynek ich projektu zostanie zbudowany z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. 

Budynek powstanie w Kopenhadze. Do jego budowy wykorzystanych zostanie ponad 17 ton materiałów pochodzących z odzysku. Budowniczy wykorzystają między innymi stare ramy okienne czy klepki podłogowe. Wykorzystanie starych elementów ma sprawić, że budynek lepiej wpisze się w otoczenie. W ekologicznym kompleksie powstaną głównie mieszkania, ale inwestor planuje też przestrzenie do handlu i usług. 

Wysokościowiec będzie liczyć 75 metrów wysokości. Został zaprojektowany tak, aby budynek opadał kaskadowo, dzięki czemu na każdym poziomie powstanie przestrzeń, w której będzie można zaaranżować zieloną strefę. CPH Common House będzie mieć dwa skrzydła, które stopniowo będą opadać ku ziemi. Między nimi powstanie przestronny dziedziniec otwarty na mieszkańców.

wiz. Lendager Group, Tredje Natur