W drukarce 3D stworzyli jej nową nogę. Kaczka chodziła pierwszy raz w życiu

Kaczka o imieniu Waddles urodziła się ze zdeformowaną nogą. By jej pomóc w drukarce 3D wydrukowano nową nogę. Dzięki zamontowanej protezie kaczka może swobodnie chodzić.

Historia kaczki pojawi się w nowym odcinku programu Wizard of Paws dostępnego w National Geographic Wild. Na udostępnionym filmie widzimy jak Derric Campan, ekspert od protetyki zwierząt domowych wykonał dla kaczki protezę nogi w drukarce 3D. Najpierw dokładnie zbadali nierozwiniętą kończynę zwierzęcia, a następnie stworzyli model, który idealnie pasuje do ciała kaczki.

Na poprawie losu zwierzęcia zależało właścicielowi kaczki – Benemu Weinmanowi. To właśnie on skontaktował się z firmą Bionic Pets, która specjalizuje się w produkowaniu protez nóg dla zwierząt domowych.

Na krótkim filmie widać jak kaczka początkowo z niepewnością reaguje na sztuczny element przyczepiony do ciała. Jednak zachęcona do ruchu zaczyna coraz pewniej stawiać kroki. To pierwszy raz, kiedy kaczka mogła chodzić samodzielnie.


Nie sądziłem, że będę się tym tak przejmować. Ale kiedy trafiasz na chore zwierzę, chcesz zrobić wszystko, by mu pomóc – mówił przyszywany opiekun zwierzęcia.

Niżej publikujemy wideo z kanału Nat Geo Wild na Youtube:

Czytaj też: Ciekawostki | Zwierzęta | whiteMAD na Instagramie

źródło: Nat Geo Wild