W Gdyni policjanci posadzili drzewa z okazji stulecia Policji

Gdyńska Komenda Policji zorganizowała akcję z okazji stulecia polskiej Policji. Na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego “Marszewo” funkcjonariusze posadzili 100 dębów.

W 2019 roku obchodzimy 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Dokładnie 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej. Stała się ona symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów. Od tego czasu niezmiennie troszczy się o ochronę bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego.

Policjanci z gdyńskiej komendy przeprowadzili akcję z przedstawicielami NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz Nadleśnictwa Gdańsk.


Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo”, w którym posadzono dęby działa od 2010 r. Jego powierzchnia to blisko 50 hektarów, a koncepcję rozłożenia zieleni przygotowali naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego. Z licznych występujących tam kolekcji tematycznych roślin, jako pierwszy powstał tam sad starych odmian drzew owocowych. W placówce organizowane są warsztaty edukacyjne o przyrodzie leśnej i powstają tam ścieżki spacerowe wśród drzew. W sumie w ogrodzie „Marszewo” znajduje się ponad 230 gatunków różnych drzew i krzewów.

fot. KMP w Gdyni, źródło: UM Gdynia

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły