mieszkania w Ustce

W królestwie bieli. Zaglądamy do wnętrza mieszkania w Ustce

Znajduje się na ostatniej kondygnacji wielorodzinnego budynku. Wnętrze mieszkania w Ustce zaprojektowali Bartłomiej Bajon oraz Katarzyna Cynka z pracowni PL.architekci.

Jest jasny i ogromny. Apartament w Ustce ma aż 140 m kw. powierzchni. Zlokalizowany został na ostatnim piętrze wielorodzinnego budynku, dzięki czemu jego mieszkańcy mogą się cieszyć genialnym widokiem na morze, wydmy i pobliski port. Właściciele to prawdziwi minimaliści: kochają biel, piękne przedmioty i dopracowane detale. Chcieli  zachować  jednak kilka pamiątkowych rodzinnych mebli. Zależało im na tym, by te przedmioty nie przytłoczyły apartamentu i widoków. Dlatego architekci zdecydowali się połączyć retro dodatki z wszechobecną tutaj bielą.

Mieszkanie zostało tak zaprojektowane, by z jednej strony były to nowoczesne i minimalistyczne, ale pozwoliło właścicielom cieszyć się ze starych przedmiotów. Architekci zaproponowali więc proste meble, wykonane z lakierowanych na wysoki połysk białych płyt MDF. Białe meble stały się tłem dla antyków i pięknego krajobrazu przenikającego do wnętrza przez okna. Wysoki połysk zestawiono tutaj z chropowatymi, nieszpachlowanymi ścianami.

mieszkania w Ustce


Wnętrze mieszkania w Ustce ożywiają zasłony, które swobodnie kołyszą się w powietrzu przy otwartych oknach. Mimo sporej ilości bieli architektom udało się zachować przyjemny, domowy charakter. Powstała przestrzeń, która nie jest muzeum, ale stanowi miejsce do komfortowego życia.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | PL.Architekci | Meble

fot. Tom Kurek, źródło: PL.architekci