biała kamienica

Biała Kamienica w Łodzi. Jej budowa właśnie ruszyła!

Biała Kamienica to projekt, który realizuje firma YUNIVERSAL Development. Jej projekt przygotował architekt Robert Sobański z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. To druga inwestycja dewelopera w Łodzi.

Działka, na której jest budowana kamienica znajduje się u zbiegu ulic Zachodniej i Więckowskiego. Biała Kamienica zaoferuje 69 mieszkań o podwyższonym standardzie oraz lokale usługowe. Te ostatnie zlokalizowane zostaną na parterze. Dodatkowo na poziomie zero oraz -1 znajdą się 43 miejsca postojowe dla aut. Budynek powstanie tuż przy skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Więckowskiego.

Budynek zaprojektowany został jako siedmiokondygnacyjny. Przy czym kondygnacje 1-6 przeznaczone zostaną na mieszkania. Zgodnie z ustaleniami planu zabudowy budynek został zaprojektowany z zachowaniem pierzei – z dopuszczeniem powstania wykusza i podcieni w narożniku ulic. Mieszkańcy będą mogli korzystać z kilku wejść. Wejście główne zlokalizowano przy narożniku ulic Zachodniej i Więckowskiego, kolejne wejście znajdzie się od strony południowej. Trzecie wejście zlokalizowano od strony północnej i prowadzi do lokalu usługowego. Architektura budynku nawiązuje do XIX-wiecznego stylu wielkomiejskiego:

Historia tego miejsca to po prostu historia Łodzi, czyli miasta niezwykle zróżnicowanego pod względem architektonicznym. Będąc w Łodzi nie czerpać z tego bogactwa byłoby grzechem – mówi o swoich inspiracjach architekt  Robert Sobański.

biała kamienica


Architekt Robert Sobański zaproponował oryginalną formę budynku. Bryła ma białą elewację i posiada liczne zdobienia, dzięki którym budynek ma nawiązywać do tradycyjnej kamienicznej zabudowy Łodzi. Warto zwrócić uwagę na okrągłe detale, które znajdą się w części narożnej. Ich wygląd przywodzi na myśl koronki. To bardzo odważny projekt i jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądać już po zakończeniu prac.

Ile będą kosztować mieszkania? Deweloper informuje, że ceny będą się wahać od 8,5 tys. zł do 12 tys. zł. Budowa będzie trwać dwa lata.

Czytaj też: Łódź | Kamienica | Ciekawostki | Elewacja | whiteMAD na Instagramie

Biała kamienica w Łodzi – źródło: YUNIVERSAL Development

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły