Biała kamienica to projekt, który realizuje firma YUNIVERSAL Development. Jej projekt przygotował architekt Robert Sobański. To druga inwestycja dewelopera w Łodzi.

Obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy projektu. Inwestor zapowiada, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszy przedsprzedaż lokali. W środku powstanie 69 mieszkań oraz lokale usługowe. Te ostatnie zlokalizowane zostaną na parterze. Dodatkowo na poziomie zero oraz -1 znajdą się 43 miejsca postojowe dla aut. Budynek powstanie tuż przy skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Więckowskiego.

Budynek zaprojektowany został jako siedmiokondygnacyjny. Przy czym kondygnacje 1-6 przeznaczone zostaną na mieszkania. Zgodnie z ustaleniami planu zabudowy budynek został zaprojektowany z zachowaniem pierzei – z dopuszczeniem powstania wykusza i podcieni w narożniku ulic.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z kilku wejść. Wejście główne zlokalizowano przy narożniku ulic Zachodniej i Więckowskiego, kolejne wejście znajdzie się od strony południowej. Trzecie wejście zlokalizowano od strony północnej i prowadzi do lokalu usługowego.

biała kamienica

Architekt Robert Sobański zaproponował oryginalną formę budynku. Bryła ma białą elewację i posiada liczne zdobienia, dzięki którym budynek ma nawiązywać do tradycyjnej kamienicznej zabudowy Łodzi. Warto zwrócić uwagę na okrągłe detale, które znajdą się w części narożnej. Ich wygląd przywodzi na myśl koronki. To bardzo odważny projekt i jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądać już po zakończeniu prac. Z pewnością jeszcze o niej napiszemy!

Czytaj też: Łódź | Kamienica | Ciekawostki | Elewacja | whiteMAD na Instagramie

Biała kamienica w Łodzi – źródło: YUNIVERSAL Development