TEAL OFFICE (po lewej) & SEPIA OFFICE (po prawej)

W Łodzi wiedzą, jak łączyć stare i nowe. Oto biurowiec Teal Office

TEAL OFFICE to najnowszy biurowiec, który powstał w Łodzi. Ma kilka twarzy, nowoczesną i klasyczną, dzięki czemu idealnie wpisał się w klimat łódzkiej architektury.

Zarządcą nieruchomości jest firma OPG Property Professionals. Biurowiec pełen jest nowoczesnych technologii. Ma sześć kondygnacji i został bardzo dobrze wkomponowany w otoczenie dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa, która znana jest jako OFF Piotrkowska Center.

Fasada budynku wykończona została grafitowymi blokami ceglanymi od strony pasażu OFFa i w ten sposób nawiązuje do industrialnego charakteru miejsca. Przeszklona elewacja wychodzi na ulicę Roosevelta i utrzymuje rytm elewacji pobliskich kamienic. Budynek już spodobał się mieszkańcom, którzy wyróżnili go nominacją do nagrody “Perła Współczesna” w plebiscycie Perły Łodzi.

Wymagającym elementem prac były prace konserwatorskie związane z zabytkowym charakterem części budynku nazwanej Sepia Office. Wykonawca musiał najpierw wyczyścić elewację mechanicznie, a później na mokro. Wszystko po to, by przywrócić dawny blask budynkom Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa. Udało się zachować wiele elementów oryginalnej architektury, między innymi drewniane stropy, żeliwne słupy konstrukcyjne oraz ceglane ściany wnętrz.

W środku powstała przestrzeń nie tylko dla biur, ale i usług.

Mamy jeszcze dostępne powierzchnie biurowe na pierwszym i ostatnim, piątym piętrze, a także lokal usługowy o wielkości 169 m kw., którego wysokość pozwala na aranżację dodatkowej przestrzeni, na przykład w postaci antresoli. Atutem najwyższej kondygnacji jest zaś przestronny taras wychodzący na ulicę Roosevelta oraz doskonały widok na podwórko OFFa i panoramę ulicy Piotrkowskiej z każdej części biura, dlatego prowadzimy rozmowy z firmami zainteresowanymi wynajmem całego piętra o powierzchni 400 m kw. – komentuje Monika Hryniewicz, Head of Leasing firmy OPG Property Professionals.

Z zaprojektowanego przez architektów z pracowni NOW budynku będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Na parterze otwarta zostanie restauracja Len i Bawełna. W pobliżu powstaje też kryty parking dla rowerów. Rowerzyści będą tutaj mogli korzystać z szatni i pryszniców. Z kolei wiosną zarówno wiata rowerowa, jak i przestrzeń dachu budynku pokryte zostaną zielenią. Chciałoby się krzyknąć: byle do wiosny!

zdjęcia i wizualizacje: materiały prasowe, OPG Property Professionals