W Marakeszu powstało muzeum Yves Saint Laurent. Jest piękne!

To może być jedna z najciekawszych pozycji na mapie fanów mody. Wkrótce zostanie otwarte muzeum upamiętniające jednego z największych kreatorów mody. Sam Yves Saint Laurent, gdy przed laty tutaj przyjechał, zakochał się w tym miejscu na tyle, że postanowił tam zamieszkać.

Projekt muzeum stworzył duet Olivier Marty i Karl Fournier z biura studio kO. Francuzi przekształcili dawną pracownię Yves Saint Laurent na nowoczesne muzeum przedstawiające historię życia, twórczości i wspomnień wielkiego projektanta. Tak o muzeum mówi były partner projektanta, Pierre Bergé:

Yves Saint Laurent po raz pierwszy odwiedził Marakesz w 1966 r., już wtedy był nim tak poruszony, że postanowił zakupić tu dom, do którego często wracał. To naturalne, że dziś, 50. lat później, otwieramy muzeum na jego cześć.
W mającym powierzchnię ponad 4.000 metrów kwadratowych muzeum można oglądać stałą ekspozycję poświęconą życiu i twórczości Yves Saint Laurent. Kolejnych 400 metrów kwadratowych zajmą ekspozycje tymczasowe. Dodatkowo w środku znajdzie się wydzielona część poświęcona malarzowi Jacques’owie Majorelle’owi, biblioteka, sale konferencyjne oraz niewielkie audytorium.

[foogallery id=”41288″]