W mieście stanął nowy krasnal, otrzymał go Jurek Owsiak

Tym razem nie we Wrocławiu, a w Warszawie pojawił się krasnal, którego otrzymał Jurek Owsiak. Sympatyczna figurka stanęła przed siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak już od dziesiątek lat pomaga szpitalom w całej Polsce za sprawą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez te lata z jednej strony zrzesza dziesiątki milionów Polaków, którzy każdego roku wrzucają do skarbonek oszczędności pomagając konkretnym placówkom, z drugiej mierzy się z falą niepochlebnych komentarzy. Niewiele jest tak przejrzystych fundacji w Polsce, które publikują informacje o swoich wydatkach co do grosza. Wszystkie te informacje dostępne są publicznie na stronie internetowej WOŚP i nie trzeba się starać o specjalne pozwolenie by samemu sprawdzić, na co przeznaczane są zbierane pieniądze.

Przygotowany dla Jurka Owsiaka krasnal jest formą podziękowania za wszystkie dobre uczynki, których dokonał. W sumie powstały dwa takie krasnale z wizerunkiem Jurka Owsiaka. Jeden z nich trafi na aukcję 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, natomiast drugi na stałe umieszczony zostanie przed siedzibą Fundacji WOŚP w Warszawie.

Jurek Owsiak


Krasnale to prezent od miasta Wrocław, które słynie z rozsianych po całym mieście sympatycznych figurek skrzatów. Nic więc dziwnego, że najnowsze krasnale wyglądem przypominają właśnie Jurka Owsiaka.

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia i przesunięty został z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

PS mamy nadzieję, że podobny krasnal pojawi się jeszcze we Wrocławiu, wszak to właśnie krasnalowa stolica Polski ;)

Czytaj też: Ciekawostki | Wrocław | Meble miejskie | Rzeźba

Jurek Owsiak

fot. Łukasz Widziszowski, źródło: Fundacja WOŚP

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły