W pracy najważniejsze jest krzesło. Poznajcie Souly marki Nowy Styl

Krzesło Souly dla marki Nowy Styl zaprojektował Oscar Buffon, który tworząc produkt połączył wygodę, ergonomię i ekologię z dobrym designem.

Oscar Buffon to doświadczony projektant, który swoje biuro prowadzi w Wenecji. Specjalizuje się w projektowaniu mebli do domów i biur. Największe doświadczenie ma w projektowaniu krzeseł. Souly to jeden z jego najnowszych projektów, który wykonał specjalnie dla polskiej marki Nowy Styl.

Projektant zaproponował ponadczasowy wygląd mebla, które będzie dobrze wyglądać nawet za wiele lat. Takie podejście do projektowania wynika z chęci maksymalnego wydłużenia cyklu życia produktu, dzięki czemu nie będzie trzeba szybko go wymieniać. Poszczególne elementy krzesła Souly zostały zaprojektowane tak, aby w razie uszkodzenia można było wymienić tylko konkretną część. Wszystkie elementy krzesła, wraz z ergonomicznym mechanizmem na czele, gwarantują komfort użytkowania. To mebel idealny nie tylko do biur, ale też do studio i pracowni. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się kreatywność. Krzesło Souly dostępne jest w dwóch kolorach, ma regulowany zagłówek i jest łatwe w montażu. Naszym faworytem jest jasnoszara wersja, która pasuje do każdego biurowego wnętrza.

Design Souly łączy opływową, ale dobrze zdefiniowaną geometrię z dużą dbałością o ekologiczny aspekt produktu. Takie podejście pozwoliło zoptymalizować koszty, co oznacza, że wysokiej jakości, świetnie wyglądające i w pełni ergonomiczne krzesło stało się dostępne dla szerokiego grona klientów – tłumaczy projektant Oscar Buffon.

Do produkcji krzeseł Souly wykorzystywane są materiały pochodzące z recyklingu. Siatka MV oparcia wykonana jest w 80 proc. z poliestru z recyklingu. Gdy siedzisko zniszczy się lub zużyje, istnieje możliwość wymiany samego siedziska, a nie całego krzesła. Zagłówek i podparcie lędźwi można dokupić, zamontować lub usunąć w dowolnym czasie. Poszczególne fragmenty krzesła można łatwo odseparować i zutylizować. Specjaliści Nowego Stylu zwrócili też uwagę na transport mebla – kompaktowe pakowanie umożliwia wysyłkę kurierem z użyciem minimalnej ilości plastiku.


Souly zaskakuje tym, co potrafi. To wysoce ergonomiczne krzesło, które dostosuje się do potrzeb każdego użytkownika. Zagłówek ma aż 11 pozycji wysokości, umożliwia regulację głębokości o 20 mm oraz kąt pochylenia, który wynosi 70 stopni. Siedzisko krzesła jest szerokie i wyjątkowo wygodne, a pianka wylewana oraz opcjonalne sprężyny kieszeniowe wpływają na trwałość i wytrzymałość mebla. Podparcie lędźwi jest regulowane ręcznie i wykonane z miękkiego elastomeru. Jego założenie i zdjęcie nie wymaga użycia narzędzi.

Więcej informacji o krześle Souly znajdziecie na oficjalnej stronie klikając TUTAJ.

Czytaj też: Meble | Wnętrza | Minimalizm | Biuro | Nowy Styl

źródło: Nowy Styl