W sercu Śląska – nowa kolekcja polskiej marki Synthetic 100% natural już dostępna

Synthetic 100% natural to polska marka modowa rodem ze Śląska. Minimalistyczne, geometryczne w formie projekty ich twórczyni, Katarzyna Łozicka – Matkowska, łączy z tradycją w odważną całość. Charakterystyczna dla projektów zabawa czernią wybrzmiewa w najnowszych kolekcjach marki – 2k20 oraz limitowanej edycji BOLD ORIGIN. Projekty właśnie trafiły do sprzedaży.

Artystyczne DNA i Śląsk w żyłach

Synthetic 100% natural to czyste i surowe poszukiwania minimalistycznej geometrii ubrań. Uniseksowe produkcje skupiają się na wyróżnieniu niepowtarzalnego charakteru użytkownika.
“Świadome projektowanie wyrazistej, tekstylnej bryły to zwycięstwo formy nad płciową atrakcyjnością. Monochromatyczność oparta głównie o czerń sprawia, że ubrania w klarowny i szlachetny sposób podkreślają unikatową osobowość człowieka.” tłumaczy twórczyni marki, absolwentka wydziału malarstwa katowickiej ASP Katarzyna Łozicka – Matkowska.


Projektantka w codziennej pracy łączy zabawę tkaniną, kształtem i formą z inną słabością – Śląskiem. Inspirowany kamieniem węgielnym logotyp to znak rozpoznawczy marki. Pojawia się zarówno w akcentach, jak i odważnej wersji jako aplikacja na plecach w wielu jej projektach.

BOLD ORIGIN – w sercu Śląska

Podczas projektowania najnowszej, limitowanej kolekcji BOLD ORIGIN Śląsk wybrzmiewa jeszcze mocniej. Do współpracy nad projektami artystka zaprosiła gliwicką hafciarnię, która wykonała haft z szerokością geograficzną pracowni Synthetic. BOLD ORIGIN to już szósta odsłona kolekcji, w której każdy projekt tworzony jest ręcznie – w zaledwie ośmiu egzemplarzach. Poprzednia edycja inspirowana była modernizmem.

Uniwersalny basic

Synthetic to przede wszystkim jednak moda codzienna. Podstawowa kolekcja marki to 25 nowych projektów stworzonych z myślą o tych, którzy od ubioru oczekują nieco więcej. Podczas jej tworzenia projektantka sięgnęła po aż 24 różne materiały, które pozwalają odkryć na nowo wszystkie odcienie czerni. Lekkie materiały są wolne od substancji szkodliwych, mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka. W tym sezonie nie zabraknie również klasyków marki w odświeżonej formie. Wszystkie autorskie projekty wyprodukowane zostały na Śląsku.

Zobacz również: Bluza | Kolekcja | Moda | Edytorial 

Więcej modeli znajdziecie na stronie marki.