W sklepach Carrefour oddasz butelki zwrotne bez paragonu

Na początek tylko w jednym sklepie. Sieć Carrefour testuje rozwiązanie, w ramach którego można oddawać butelki zwrotne podczas codziennych zakupów. Póki co funkcjonalność wprowadzono w sklepie w Warszawie.

Butelki zwrotne zbierane są w sklepie przy ulicy Modzelewskiego. Oddający butelki w zamian dostaną pełną kaucję w postaci e-bonu, którym będą mogli zapłacić za kolejne zakupy. Celem jest pobudzenie obiegu opakowań zwrotnych oraz zmniejszenie ilości generowanych odpadów szklanych i produkowanych w Polsce butelek.

W Polsce od lat poważnym ograniczeniem w oddawaniu butelek jest konieczność okazania paragonu. Co więcej, paragon musi pochodzić z zakupów w sklepie, w którym butelki chcemy oddać. Teraz ten papierowy obowiązek przechodzi do historii. Za każdą butelkę zwrotną, bez względu na miejsce jej zakupu, klient otrzyma zwrot kaucji w postaci e-bonu, który od razu może zrealizować na zakupach w sklepie. Nowe rozwiązanie nie tylko działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, ale również angażuje klientów w działania proekologiczne, budując w ten sposób świadomość społeczną w zakresie recyklingu.

Realizując program „STOP marnotrawstwu” nasza sieć stale wprowadza nowe rozwiązania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a jednocześnie sprzyjające budowaniu właściwych postaw społecznych. Wśród zrealizowanych dotąd projektów, warto wspomnieć chociażby umożliwienie klientom kupowania produktów na wagę do własnych opakowań we wszystkich hiper- i supermarketach w Polsce czy wprowadzenie woreczków wielokrotnego użytku na warzywa i owoce – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor Działu Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Carrefour.

Carrefour butelki


Możliwość zwracania butelek bez paragonu w całej sieci Carrefour ma ruszyć już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Zobacz też: Ekologia | Plastik | Ciekawostki | WhiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe Carrefour