automaty do napełniania butelek

W sklepach Rossmann stanęły automaty do napełniania butelek

Sieć Rossmann w Czechach testuje automaty do napełniania butelek i zachęca klientów, by ci na zakupy przychodzili z własnymi pojemnikami i ograniczyli kupowanie chemii w plastikowych butelkach i zminimalizowali ilość produkowanych śmieci.

Testowe automaty ustawiono we współpracy z firmą Henkel. Maszyny pozwalają napełnić własne butelki płynami popularnych marek. Do wyboru przygotowano płyny: do mycia naczyń, prania i płukania tkanin. Z kolei w innych sklepach znaleźć można automaty z szamponami do włosów i żelami pod prysznic. Póki co z takich urządzeń mogą korzystać mieszkańcy: Pragi, Liberca, Pardubic, Brna i Czeskich Budziejowic.

Aby napełnić butelkę wystarczy umieścić odpowiednią końcówkę w szyjce butelki i wcisnąć przycisk. Automat sam zatrzyma proces nalewania kiedy odmierzy odpowiednią pojemność. Instrukcja obsługi urządzenia została umieszczona na przednim panelu. Znajduje się tam również ekran, na którym wyświetlana jest animacja z krótką instrukcją.

Aby wypromować akcję kupowania chemii w automatach, czeski oddział Rossmann wysłał do wybranych klientów paczki z pustymi butelkami wielokrotnego użytku. Ci mogli napełnić butelki odpowiednimi płynami odwiedzając punkt sprzedaży.

automaty do napełniania butelek


Skontaktowaliśmy się z Agatą Nowakowską, rzecznik prasową sieci Rossmann w Polsce. Poinformowała nas, że póki co wprowadzenie podobnego rozwiązania w naszym kraju nie jest planowane.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o pierwszym sklepie w Łodzi, w którym wszystkie produkty można kupić na wagę. Artykuł o ekologicznym sklepie “Na Gramy” przeczytacie klikając tutaj.

 

źródło: Rossmann.cz

Trwa głosowanie na największą wpadkę polskiej architektury w 2019 r. Która realizacja zwycięży? Głosuj tutaj:

Największe grzechy polskiej architektury w 2019 roku [TOP 6]