W sklepie Carrefour stanął automat do napełniania butelek kosmetykami

Pierwszy automat do napełniania butelek kosmetykami stanął w sklepie Carrefour na Bemowie w Warszawie. Butelki można napełnić kosmetykami firmy Yope.

Sieć Carrefour chce zachęcić klientów do zmniejszenia liczby kupowanych kosmetyków w nowych butelkach. Klienci mogą przychodzić do sklepu ze swoimi butelkami i po prostu napełniać pojemniki szamponem, mydłem czy żelem pod prysznic. Dzięki temu ograniczą zużycie plastikowych opakowań jednorazowych.

Automat do napełniania butelek kosmetykami znajduje się w sklepie Carrefour BIO przy ul. Pełczyńskiego. Sieć przekonuje, że zmniejszenie ilości wykorzystywanego plastiku to teraz priorytet firmy. Jednak nic nie dzieje się błyskawicznie, Carrefour chce w ten sposób uświadomić klientów, że to ich codzienne wybory wpływają na ilość produkowanego plastiku. To dopiero pierwszy tego typu automat w Carrefour. Można do niego wlać kosmetyki marki Yope: naturalny żel pod prysznic Yunnan, naturalne mydło w płynie Werbena, naturalny szampon Mleko Owsiane i naturalne łagodne mydło antybakteryjne. Kupione w automacie kosmetyki są tańsze o 15 proc.

Jednym z takich projektów jest stacja do refillingu opakowań Swapp, gdzie można uzupełnić kosmetyki polskiej marki Yope do butelek wielokrotnego użytku. Odpowiada on na problemy środowiskowe związane z nadprodukcją opakowań i powstających z nich odpadów opakowaniowych – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor Działu Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Carrefour.

automat do napełniania butelek


Obsługa urządzenia jest banalnie prosta. Do automatu wystarczy podejść ze swoim pojemnikiem (o pojemności minimum 500 mililitrów), ustawić pod dystrybutorem, wybrać kosmetyk i zapłacić kartą. Urządzenie samo odmierzy ilość płynu.

Wcześniej na podobne rozwiązanie zdecydowała się sieć Rossmann. Pisaliśmy o tym w artykule TUTAJ.

Czytaj też: Ekologia | Ciekawostki | Wydarzenia  | Sklep

automat do napełniania butelek

źródło: materiały prasowe Yope, Carrefour