W stronę natury! Wkrótce 16. edycja OKK! design

Zmieniający się świat nie pozostawia nam wyboru. Jeśli mamy cieszyć się pięknymi widokami natury w przyszłości, działać musimy tu i TERAZ. Właśnie taka idea przyświeca 16. edycji OKK! design, której organizatorzy przyglądają się temu, jak ważną rolę odgrywa zieleń we wnętrzach. Pragnienie bliskości natury realizujemy wprowadzając do przestrzeni donice z roślinami. Coraz chętniej sięgamy też po wyposażenie wykonane z naturalnych materiałów. Jak z problemem zanieczyszczenia środowiska i zużyciem surowców radzi sobie świat architektury i designu? Tego dowiemy się już za kilka dni!

Kolejne, już 16. spotkanie z wzornictwem i architekturą, OKK! design odbędzie się 9. września. Tematem przewodnim tej edycji będzie Biophilic design, czyli to w jaki sposób natura może przenikać się z architekturą, jaką rolę w naszych wnętrzach odgrywają rośliny i dlaczego warto otaczać się zielenią, nie tylko w domu, ale również w przestrzeniach publicznych.

Rośliny we wnętrzach towarzyszyły nam zawsze, jednak w ostatnich latach, ich obecność stała się wyjątkowo pożądana. Zagarniają przestrzeń bez ograniczeń, wnosząc nową energię i jakość, nawet do najbardziej zachowawczych i stonowanych miejsc. Co więcej – redukują stres, pozytywnie wpływają na nastrój, a także – filtrują powietrze. W jakiej formie prezentują się najlepiej? Czym kierować się podczas tworzenia swojej prywatnej dżungli i jak dopasować rośliny do naszych przestrzeni? O tym wszystkim opowiedzą zaproszeni eksperci.

Nie zabraknie też dyskusji o wyzwaniach, takich jak zrównoważony rozwój czy wtórne wykorzystanie odpadów. Partnerzy i zaproszeni goście, doskonale rozumieją złożoność problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska oraz zużycie surowców podczas procesu produkcji. W trakcie prelekcji oraz paneli dyskusyjnych poruszony zostanie również temat tego, jak praktyczne rozwiązania, pomagają chronić środowisko naturalne. 


Nurt Biophilic przenika nie tylko do świata designu, ale również – architektury. Przestrzenie, w których królują naturalne materiały, gdzie stres jest z łatwością redukowany, a ludzie czują się swobodnie i komfortowo to temat, który zajmuje już nie tylko architektów, ale także największe światowe firmy, takie jak Google, Facebook czy Apple. Dzięki temu biura i siedziby firm przechodzą metamorfozę, stając się miejscami o przyjaznej atmosferze, która sprzyja kreatywności.

Wśród gości specjalnych wydarzenia: Paweł Sokół – właściciel EXIT design, prezes Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, Anna Koszela – właścicielka Pracowni Architektury Wnętrz, Grzegorz Goworek właściciel Studio.O., Magdalena Fedorowicz-Boule właścicielka TREMEND.

Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia. Aby zgłosić swój udział w 16. edycji OKK! design wypełnij krótki formularz tutaj.