W tym biurze nie ma boksów. Biurka oddzielają tropikalne rośliny! 

Biura w korporacjach niejednokrotnie wyglądają niemal identycznie. Proste ścianki z dykty tworzą klaustrofobiczną siatkę boksów, które nie zapewniają ani prywatności, ani odpowiedniego komfortu. Jedna z firm z Ultrechtu postanowiła to zmienić! 

Firma Synchroon niedawno wprowadziła się do nowo powstałego wieżowca, w którym otworzyła swoje nowe biuro. Inwestor zaprosił do zaprojektowania wnętrz studio Space Encounters, które zaproponowało wnętrze pełne roślin. Architekci stworzyli standardową siatkę boksów dla pracowników, jednak zamiast mało estetycznych ścianek działowych postawili na egzotyczne rośliny, które pełnią funkcję separatorów.


Projektanci stworzyli wysokie na metr ścianki, które od góry pokryły białe płytki. Wewnątrz ścianek znalazły się doniczki, z których wysrastają dziesiątki egzotycznych roślin. W całym biurze jest ponad 750 okazów pochodzących z różnych zakątków świata. Rośliny poza swoim fizycznym podziałem biura oczyszczają również powietrze, a wszechobecna zieleń pozwala się zrelaksować.

źródło: dezeen.com
zdjęcia:PETER TIJHUIS photography & film