źródło: METALCO

W Warszawie otworzą salon z miejską architekturą

Po latach zaniedbań przestrzenie wspólne w polskich miastach pięknieją. Co cieszy, Polacy są coraz bardziej świadomi jakości stawianych mebli i elementów małej architektury. Już niedługo realizacje, które do tej pory podziwialiśmy na całym świecie, będzie można zobaczyć na ulicach polskich miast.

W Forcie 8 w Warszawie otwarty zostanie salon City Form Design. CFD to jedyny w Polsce przedstawiciel włoskich firm Metalco, Bellitalia oraz City Design, które tworzą jedną z największych grup na świecie zajmującą się projektowaniem i produkcją architektury miejskiej we własnych fabrykach. Lokalizacja siedziby firmy w Forcie 8 nie jest przypadkowa. Zabytkowe koszary właśnie weszły w ostatni etap budowy. Specyfiką tego typu obiektów jest niezależne wejście do każdego z lokali. To daje najemcom możliwości nie tylko np. stworzenia kawiarnianego ogródka, ale też czasowych ekspozycji. Dlatego właśnie, dzięki City Form Design w Forcie 8 będzie można poznać elementy małej architektury miejskiej od włoskich producentów, z których korzystają już mieszkańcy największych miast Europy Zachodniej i Ameryki.

Ogromnym doświadczeniem może pochwalić się brand Metalco. Ta włoska firma współpracuje z kilkudziesięcioma projektantami. Dlatego oferowany przez dystrybutora wachlarz produktów jest tak szeroki. Znajdziemy tu minimalistyczne ławki z betonu jak i rozbudowane przystanki autobusowe, które są swego rodzaju miejscem spotkań.

źródło: METALCO

Wśród projektantów marki jest między innymi Raffaele Lazzari, który zaprojektował stojaki dla rowerów w kształcie… klucza! Stojaki mają kilka wersji. Te wykonane z cortenu są eleganckie i stonowane. Do mniej formalnych przestrzeni projektant stworzył wersję kolorową.

Raffaele Lazzari ma na swoim koncie również osłony dla drzew, które ozdobił delikatnym wzorem imitującym kręgi na wodzie oraz bardzo prosty i czytelny stand informacyjny.

źródło: METALCO
źródło: METALCO

Ducha nowoczesności widać też w produktach Bellitalia, które stoją już w kilku polskich miastach. Przestrzeń przed dworcem kolejowym w Grodzisku Mazowieckim ozdobił skromny, ale piękny betonowy kwietnik, a w Poznaniu na Placu Adama Mickiewicza pojawiły się czarne ławki z kamienia. Te ostatnie pełnią dodatkową funkcję – mają oddzielać strefę ulicy od tej przeznaczonej dla pieszych. 

źródło: Bellitalia


źródło: Bellitalia

Z realizacji marki najbardziej podobają nam się nowoczesne ławki stworzone z konglomeratu, które stanęły w mieście Lutry w Szwajcarii. Designerską gratką są z kolei czerwone siedziska w West Yorkshire w Wielkiej Brytanii, które wyglądają jakby powstały jako eksponat dla muzeum sztuki współczesnej. Pozazdrościć możemy też kompleksowo urządzonej publicznej przestrzeni przy lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Są tutaj delikatne ławki z metalu, donice, wiata dla rowerów czy gigantyczne szachy.

Marka City Design stawia na jakość i funkcjonalność. Meble produkowane w ich włoskiej manufakturze charakteryzują wysokie parametry techniczne, które są gwarancją niezawodności przez długie lata. Projektanci City Design lubią bawić się materiałem. W portfolio marki są produkty wykonane między innymi z takich materiałów jak corten, drewno egzotyczne, kamień czy stal. To właśnie z nich powstają ławki, wiaty autobusowe i miejskie stoły, przy których mieszkańcy mogą wygodnie porozmawiać z przyjaciółmi czy zjeść wspólne posiłki.

City Form Design zamieszka w Forcie 8 późną wiosną. O konkretnej dacie jeszcze was poinformujemy, jednak już teraz Fort 8 zapowiada się być gratką dla fanów dobrego designu.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły