W Warszawie powstaje Implant. To całkowicie nowe rozwiązanie architektoniczne!

Czym jest warszawski Implant? Ciężko powiedzieć, ponieważ to pierwsze tego typu miejsce na mapie stolicy. Inwestor, Nowa Epoka Handlu, nazywa go rewolucją i całkowitą nowością architektoniczną w Polsce.

Implant to w wielkim skrócie przestrzeń wielofunkcyjna, w której znajdziemy lokale usługowo-handlowe, gastronomiczne, a także halę eventową. Zaprojektowany przez Jakuba Szczęscnego obiekt przy ulicy Chmielnej 75 będzie również miejscem edukacji, w którym prowadzone będą spotkania kulturalno-naukowe,  także warsztaty i zajęcia rozwojowe dla dzieci i młodzieży. Co wyróżnia Implant na tle innych wielofunkcyjnych przestrzeni w Warszawie? Chociażby fakt, że będzie to największe skupisko pop-up store’ów w stolicy, a inspiracją do jego powstania były konstukcje modułowe, które stoją między innymi w Londynie (BoxPark), czy Bangkoku (ArtBox).


Wspomniana wcześniej zabudowa modułowa składać się będzie z 272 przeszklonych i półprzeszklonych kontenerów, a także paneli pokrytych roślinami. Obiekt ma wznosić się na kilka pięter, a w środku znajdziemy lokale przeznaczone aż dla 80 najemców. Powierzchnia Implantu wyniesie 5000 metrów kwadratowych, a do użytku gości oddane zostaną 94 miejsca parkingowe.

Implant ma powstać jeszcze w tym roku! 

Ryc. / materiały prasow / www.szcz.com.pl