W Warszawie powstała ścieżka spacerowa z elementami dla psów

Zamiast zwykłego chodnika jest szlak z przedmiotami, które ucieszą czworonogi. Ścieżka spacerowa z elementami dla psiaków znajduje się na Żoliborzu.

Nietypowy trakt powstał wzdłuż ulicy Broniewskiego, na odcinku pomiędzy ulicami Krasińskiego i Matysiakówny. Strefa spacerowa ma 1200 m kw. powierzchni. Od strony ulicy Broniewskiego posadzono na niej grab pospolity w liczbie ponad 1000 sztuk. Dostęp do strefy spacerowej ułatwiono pokrywając ścieżkę nawierzchnią mineralną.

W obrębie strefy spacerowej wykonana została aranżacja z elementów drewnianych, które mogą służyć do zabawy z pupilem.

Bale, kłody i paliki umieściliśmy na piaskowych polach o łącznej powierzchni ok. 284 m kw. – informuje ZZM.

Nowych elementów małej architektury jest tutaj więcej. Ustawiono 21 Ławek Warszawskich, dwie ławki bujane oraz 11 koszy na śmieci. Tuż przed wejściem na ścieżkę umieszczono tablicę informacyjną, w której zaznaczono, że z nowego miejsca korzystać mogą psy powyżej trzeciego miesiąca życia.


Teren został zaprojektowany przez firmę PROINWESTYCJA Katarzyna Łowicka. Wykonawcą jest firma AG-Complex. Strefa spacerowa to realizacją projektu w ramach Budżet obywatelski w Warszawie pn. „Żoliborz Południowy przyjazny dla każdego – psi park”. Stanowi on część większego projektu, który realizuje ZZM o nazwie „Zielone ulice – etap 1”, w ramach którego zmieniamy ul. Broniewskiego.

źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Czytaj też: Ciekawostki | Warszawa | Zwierzęta | Miasto | whiteMAD na Instagramie