WALKMAN obchodzi 40. urodziny. Przeglądamy kultowe modele!

Aż trudno uwierzyć, że kultowe dziś WALKMANY mają aż, albo zaledwie 40 lat. Ich rewolucyjna, jak na tamte czasy technologia pozwalała słuchać muzyki, gdziekolwiek chcemy.  Dziś urządzenie odeszło do lamus, jednak wciąż ma spore grono wiernych fanów! 

Dowodem na to jest ekspozycja prezentująca wszystkie 230 modeli WALKMENÓW, które powstały w ostatnich 40 latach. Wystawę otwarto w stolicy Japonii, która jest ojczyzną przenośnych odtwarzaczy muzyki. WALKMAN po raz pierwszy zaprezentowano 1 lipca 1979 roku i reklamowano go pod hasłem: 

„a new way to enjoy high-quality music, anywhere, anytime.” 

Od tamtego czasu te dość spore jak na dzisiejsze realia urządzenia stały się niesamowitym hitem firmy SONY, która sprzedała ich na świecie ponad 400 milionów. Wystawa otwarta w Tokio nie tylko prezentuje wszystkie powstałe modele WALKMANÓW, ale również pokazuje ludzi, którym urządzenie towarzyszyło w codziennym życiu. 

https://youtu.be/YH2T94XWqck

Sama wystawa nie tylko sprawia, że w oku kręci się łezka nostalgii. Jest to świetny przykład zmian jakie następowały na przełomie tysiącleci. Dzięki wystawie możemy obserwować jak na przestrzeni lat zmieniała się technologia, czy trendy w designie. Wystawę otwarto 1 lipca 2019. Będzie otwarta aż do 1 września. Wstęp jest darmowy.