Warsaw Spire – tak wygląda na miesiąc przed otwarciem

Dzisiaj wraz z redakcją mieliśmy przyjemność zwiedzić kompleks Warsaw Spire. Jako jedni z nielicznych mogliśmy zwiedzić taras otaczający ostatnie, czterdzieste szóste piętro. Architektura, design i oczywiście widok są niesamowite. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z ostatnich prac w tym jedynym w swoim rodzaju biurowcu.

Warsaw Spire szczycić się może z pewnością wieloma atutami estetycznymi ale również technicznymi. Kompleks składa się z trzech budynków. Dwóch, 55-metrowych biurowców oraz budynku wieżowego mającego 220-metrów wysokości wraz iglicami.  Już od maja całość stanie się miejscem pracy dla ponad 8000 osób. Inwestycja pochłonęła rekordowe ilości materiałów budowlanych. Liczby naprawdę robią wrażenie. Wykorzystano 120 000m³ betonu co wypełniłoby 40, pełnowymiarowych basenów olimpijskich. Zużyto łącznie około 13 000 ton stali, co odpowiada masie ponad 70 samolotów Jumbo Jet. Natomiast szklana elewacja na wszystkich częściach kompleksu ma aż 52 000 m² – czyli tyle, co około siedem, pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

FLAGOWY PRZYKŁAD ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTA

Warsaw Spire jest flagowym przykładem zrównoważonego budownictwa. Inwestycja zapewni najwyższy standard i komfort użytkowania dla najemców, znakomicie wpisze się w rozwój tkanki miejskiej, a dzięki zastosowaniu szeregu nowatorskich rozwiązań, będzie przyjazna dla środowiska naturalnego. Projekt otrzymał prestiżowy certyfikat BREEAM na bardzo wysokim poziomie Excellent.

INWESTYCJA PRZYJAZNA MIASTU

Warsaw Spire jest projektem, który reprezentuje innowacyjne podejścia Ghelamco do kształtowania przestrzeni publicznej. Integralną częścią projektu jest aranżacja placu Europejskiego – pierwszego tej skali ogólnodostępnego placu miejskiego w powojennej historii stolicy, który przywróci miastu cały kwartał ulic pomiędzy Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową.

Oryginalny projekt zagospodarowania terenu pomiędzy budynkami, z zielenią, fontannami, restauracjami, kawiarniami i obiektami sztuki znakomicie uzupełni funkcje biurowe kompleksu i przyczyni się do radykalnej przemiany tkanki miejskiej w okolicy Ronda Daszyńskiego. Powstanie tu nowoczesna przestrzeń miejska łączącą w harmonijny sposób funkcje komercyjne i publiczne. W obrębie Placu Europejskiego powstanie zaprojektowany przez Przemysława Stopę ArtWalk czyli przestrzeń wystawiennicza pod projekty młodych twórców. Będzie ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców miasta. Warto wspomnieć, że ekspozycje zawarte w ArtWalk’u będą systematycznie wzbogacane by zachęcić Warszawiaków do regularnego korzystania z obiektu. Ciekawym zamysłem jest również urozmaicenie wschodniej strony placu o dwa murale zaprojektowane przez polskich i belgijskich artystów. Według zapewnień zarządu firmy Ghelamco Poland projekty idealnie wpisują się w klimat całego Placu Europejskiego. Niestety nie zdradzono nam jak będą wyglądać grafiki. Przekonacie się już niedługo!

Uroczystość otwarcia placu Europejskiego dla wszystkich mieszkańców Warszawy już w Noc Muzeów, 14 maja!