Rzeźba przy ul. Obozowej 93

Warszawa: artysta zmienia pnie chorych drzew w rzeźby dla dzieci

Plenerowe rzeźby pojawiły się w pobliżu przedszkoli w dzielnicy Wola w Warszawie. Do ich powstania wykorzystano pnie kilku drzew, które pozostały po wycince.

Kolorowe rzeźby plenerowe wykonane powstały z pni pozostałych po wycince chorych lub zagrażających bezpieczeństwu drzew. Wykonane zostały przez artystę Roberta Wałaszewskiego, który od lat rzeźbi właśnie z wykorzystaniem drewna.

Każda rzeźba dopasowana została do stanu drewna, jego wysokości, spękań, układu sęków oraz przestrzeni, w której się znajduje. Powstałe w ten sposób ciekawe obiekty służyć mają dzieciom do zabawy, a także będą zwiększały atrakcyjność przestrzeni miejskiej wzbogacając krajobraz Woli – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Rzeźba przy ul. Obozowej 93

Rzeźbiarz Robert Wałaszewski zaproponował, aby swym wyglądem rzeźby nawiązywały do świata zwierząt, które dzieci mogą kojarzyć z ilustracji w książkach oraz w bajkach.

Wolscy urzędnicy chcieli pokazać, że wykonując rzeźby w starych pniach chcieli przedłużyć miejskie życie drzew, nadając im nową wartość. Jako pierwsza gotowa była rzeźba przy ul. Krochmalnej 3. Pozostałe zobaczyć można przy ul. Dzielnej 17a, Grenady 17 oraz Obozowej 93. 

źródłu: UM Wola