Warszawa: gry podwórkowe w Parku im. E. Szymańskiego

Chyba wszyscy pamiętamy takie zabawy z czasów dzieciństwa. Kolorowe gry podwórkowe wymalowano w Parku im. E. Szymańskiego na warszawskiej Woli. To projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Barwne plansze ozdobiły chodniki Parku im. Edwarda Szymańskiego. Urzędnicy zachęcają, by korzystali z nich wszyscy, również dorośli. Do czasów dzieciństwa możemy przenieść się grając w klasy, niebo, kapsle, gąsienicę, Ślimaka, Twister czy Pajęczynę. Do zabawy w te gry nie trzeba specjalnego sprzętu, a dla najmłodszego pokolenia mogą być sporą atrakcją.

Dziś, kiedy tak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest zachowanie dystansu społecznego i zażywanie świeżego powietrza, przy jednoczesnym ograniczaniu kontaktu, gry wydają się idealnym rozwiązaniem na spędzenie czasu z rodziną w plenerze.

Każda z gier zlokalizowana jest w innej części parku, co zapewnia zachowanie niezbędnego w dzisiejszych czasach dystansu społecznego i stanowi dodatkową zabawę przy ich znajdowaniu – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Przy każdej grze zamontowano tablicę informacyjną z instrukcją i kodem QR do pobrania zasad na telefon.

gry podwórkowe


Moją ulubioną grą, która jest niejako sentymentalną podróżą do beztroskich lat dziecięcych są kapsle. Codziennie po szkole wspólnie z kolegami organizowaliśmy swój własny wyścig pokoju – dodaje burmistrz.

Gry podwórkowe w parku Szymańskiego powstały przy użyciu bezpiecznej dla zdrowia metody, polegającej na zgrzewaniu specjalnego materiału termoplastycznego z nawierzchnią. Całość inwestycji sfinansowano z budżetu obywatelskiego za ponad 38 380 zł.

Czytaj więcej: Dzieci | Ciekawostki | Warszawa

źródło: UM Warszawa Wola

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły