Warszawa: Ostatnia Wieczerza na znakach drogowych

Już w kilku miejscach stolicy znaki drogowe zakazu wjazdu zyskały nowy wygląd. Nad białym paskiem pojawiła się naklejka z Jezusem i Apostołami, symbolizująca Ostatnią Wieczerzę.

Warszawskie znaki zakazu wjazdu zyskały sławę w miniony weekend. Wtedy to na fanpage Street Art Globe na Facebooku opublikowano zdjęcie z ul. Narbutta na Mokotowie. Fotografia zgarnęła prawie 10 tysięcy lajków, ponad 200 komentarzy i ponad 2 tysiące udostępnień. W komentarzach na Facebooku czytamy, że podobnie ozdobionych znaków w Warszawie jest już kilka.

Póki co nie wiadomo, kto stoi za akcją ozdabiania w ten sposób znaków drogowych. Zwolennicy takiej akcji tłumaczą, że należy ją wiązać ze street artem. Motyw przerabiania znaków drogowych i nadawania im innego znaczenia jest dość popularny, jednak przeciwnicy wskazują na niebezpieczeństwo, jakim może być błędne odczytywanie znaków przez uczestników ruchu drogowego. A wy do której grupy się zaliczacie?


Jeśli w swojej okolicy trafiliście na architektoniczne potworki nie czekajcie! Prześlijcie nam zdjęcia na grupie #ArchiAlert na Facebooku, a opiszemy najtrudniejsze przypadki. Grupę znajdziecie TUTAJ. Niech Polska staję się coraz piękniejsza, dzięki Wam i #ArchiAlert!


Fot. Ewucha Włodar