Warszawa: projektanci zmienili szyldy lokalnych zakładów rzemieślniczych

Projektanci postanowili pomóc właścicielom małych zakładów rzemieślniczych i zmienili szyldy ich lokali. Metamorfozę objęło kilka punktów na warszawskiej Pradze-Południe. Akcję przeprowadziło gdyńskie Stowarzyszenie Traffic Design, które do współpracy zaprosiło kilku projektantów.

Wcześniej metamorfozy szyldów przeszły lokale położone w dzielnicy Praga-Północ. Tym razem akcja objęła zmianę witryn i szyldów dziesięciu zakładów rzemieślniczych. To punkty, które lokalni mieszkańcy znają od wielu lat. Często to małe, rodzinne firmy, prowadzone przez drobnych przedsiębiorców. Cała akcja uświadamia, że nie trzeba wydawać fortuny, aby poprawić estetykę swojego zakładu. Dzięki Traffic Design nowe oblicze zyskały między innymi zakład krawiecki, serwis RTV, serwis rowerowy i punkt naprawy parasoli. Ten ostatni ma teraz jaśniejsze drzwi i wyczyszczone szyby. Dodatkowo punkt naprawy parasoli zyskał ciekawą bramę, w której projektanci “zatopili” postać trzymającą parasolkę.

Odnowione szyldy pojawiły się na ulicach: Siennickiej, Skaryszewskiej, Grochowskiej i Kobielskiej. Wśród zaproszonych do udziału w akcji re:design projektantów byli między innymi: Paweł Ryżko, studio UVMW, Marta “Martiszu” Ludwiszewska i Zespół Wespół.

projektanci szyldy


Studio UVMW zmieniło wygląd serwisu RTV Kobex. Projektanci zaproponowali motyw planszy, która pojawia się na ekranach telewizorów w chwili przerwy w nadawaniu programów. Zupełnie nową witrynę zyskał zakład krawiecki, który w tym miejscu działa już od blisko 80 lat. Tym razem za metamorfozę odpowiadali projektanci z pracowni Zespół Wespół.

To już druga edycja przemiany szyldów rzemieślników przeprowadzona na zlecenie m.st.. Warszawy, tym razem na Pradze-Południe. Ta transformacja doskonale pokazuje, jak dobra reklama wzbogaca wygląd przestrzeni publicznej. Bardzo cieszą mnie te zmiany i mam nadzieję, że zyskają one przychylność mieszkańców Grochowa oraz Kamionka – powiedziała Marlena Happach, architekt miasta, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy.

projektanci szyldy

Re:design Pragi-Południe zrealizowano w ramach programu “Na_prawa Warszawy”, którego celem jest rewitalizacja prawobrzeżnej części stolicy. Była to druga odsłona projektu re:design. Poprzednio podobną rewitalizację przeprowadzono na Pradze-Północ.

Czytaj też: Warszawa | Metamorfoza | Miasto | Ciekawostki

zdjęcia: Rafał Kołsut, źródło: Traffic Design