Warszawa: rusza budowa Korony Pragi. Zbudują tu 500 mieszkań

W Warszawie, na odcinku od ul. Rodziewiczówny do Spółdzielni Mieszkaniowej Ostrobramska, powstaje nowe osiedle mieszkaniowe Korona Pragi. Projekt inwestycji na zlecenie firmy LC Corp S.A. przygotowało wrocławskie biuro architektoniczne AP Szczepaniak.

Korona Pragi to duże, nowoczesne osiedle, realizowane w trzech etapach. Docelowo na terenie inwestycji powstanie 498 mieszkań w trzech punktowych i liczących po 17 kondygnacji budynkach.

Tworząc architekturę tej inwestycji bazowaliśmy na zapisach decyzji o warunkach zabudowy (DWZ), która zdefiniowała parametry oraz rozwiązania kubatury. Zgodnie z jej zapisami zaprojektowaliśmy 3 punktowce z rozbudowaną częścią parterową. Wysokość budynków została ograniczona do 55 m, co oznacza, że są to obiekty wysokie, ale nie wysokościowe – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z biura projektowego AP Szczepaniak.

Korona Pragi składa się z trzech prostych, prostopadłościennych brył, w których dzięki zastosowaniu wykuszy i loggii, uzyskaliśmy idealnie płaskie elewacje. Zainspirowało nas to do stworzenia charakterystycznego wzoru geometrycznego, który jest multiplikowany na każdej z brył. Elegancka kompozycja białego motywu przewijającego się na grafitowym tle elewacji, płynnie przechodzi na zaprojektowane zagospodarowanie terenu inwestycji, posadzkę i małą architekturę, nadając całości spójny charakter – dodaje Agnieszka Szczepaniak.

W ramach pierwszego etapu inwestycji, oprócz budowy obiektu mieszkalnego, przewidziano zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości. Powstaną ścieżki prowadzące do wejścia do budynku, zostanie zaaranżowana strefa wejściowa i powierzchnie zielone. Termin zakończenia I etapu inwestycji jest planowany na III kwartał 2017 roku.

wiz. materiały prasowe