Warszawa: świąteczne ozdoby dla mieszkańców

W kilku miejscach Warszawy na słupach umieszczono świąteczne ozdoby z charakterystycznym motywem warszawskiej syrenki. Gadżety wykonane są z filcu. Miasto zachęca, by je zrywać i wieszać na swojej choince w domu.

Akcja trwa zaledwie trzy dni, od piątku do niedzieli. Ozdoby umieszczono na słupach w pięciu lokalizacjach.

Wielkimi krokami zbliża się radosny czas świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas wolny od sporów i problemów, wypełniony rodzinnym ciepłem oraz – oczywiście – prezentami. My również przygotowaliśmy drobny upominek dla mieszkańców. Choinkowe ozdoby w kształcie syrenki już wkrótce pojawią się na ulicach stolicy. Mamy nadzieję, że ten najważniejszy symbol stolicy zagości w wielu domach i będzie przypominał o naszej małej Ojczyźnie. A ze swojej strony wszystkim warszawiankom i warszawiakom, każdemu bez wyjątków, nie tylko na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, ale na cały Nowy Rok i na zawsze życzę wszystkiego dobrego – mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

Gdzie szukać syrenek? Na słupach ogłoszeniowych: przy pl. Narutowicza od strony kościoła, przy ul. Marszałkowska na rogu ze Wspólną, przy rondzie Waszyngtona od strony Stadionu Narodowego, przy al. Solidarności przy cerkwi, przy pl. Wilsona koło wejścia do metra. Słupy będą oklejone grafiką nawiązującą do warszawskiego plakatu świątecznego.

Świąteczne ozdoby


Świąteczne ozdoby pojawiły się na słupach w piątek przed godziną 11. Ich zapas jest uzupełniany wieczorem i rano aż do niedzieli. Miasto preferuje taką formę rozdawania ozdób ze względu na koronawirusa. Przy słupach znajduje się płyn dezynfekujący, którym warto oczyścić dłonie przed sięgnięciem po zawieszkę.

Czytaj też: Warszawa | Meble miejskie | Ciekawostki | Rzeźba | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Warszawa