Warszawa: tramwaj z pianinem i muzyką na żywo ruszył w trasę

Tramwaj z pianinem ruszył w trasę z okazji finału 18. edycji Konkursu Chopinowskiego. Z tej okazji po Warszawie jeździł tramwaj z muzyką graną na żywo.

Pasażerowie mieli okazję posłuchać najwybitniejszych dzieł Fryderyka Chopina w interpretacji profesjonalnych muzyków, w tym między innymi pianisty Wojciecha Kruczka. W centralnej części zabytkowego tramwaju ustawiono pianino. Tramwaj zatrzymywał się na każdym przystanku, aby skorzystać z przejazdu nie był potrzebny bilet. Każdy mógł skorzystać z przejażdżki tramwajem za darmo.

Nietypowy tramwaj z pianinem kursował w niedzielę 17 października od godziny 11 do 17, trasa przejazdu to: plac Narutowicza – plac Zawiszy – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – ul. Targowa – ul. Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – most Gdański – rondo Radosława – ul. Okopowa – ul. Towarowa – pl. Zawiszy – pl. Narutowicza.

Każdy może wsiąść do tramwaju i spędzić miłą podróż słuchając muzyki Chopina. Nie trzeba kasować biletu – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.


Chopinowskich atrakcji było więcej! Przykładem jest nietypowy koncert, który odbył się na peronie stacji metra Stadion Narodowy. Koncert odbył się nocą, przed publicznością wystąpiła Aleksandra Hortensja Dąbek, młoda, ale wielokrotnie już nagradzana uczestniczka konkursu. To pierwszy raz, kiedy przestrzeń peronu metra wypełniła muzyka klasyczna.

Głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie.

Czytaj też: Komunikacja miejska | Warszawa | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

źródło: Tramwaje Warszawskie, UM Warszawa