Warszawa: trwa rozbetonowanie ulicy Targowej. Będzie więcej zieleni!

To dzieje się naprawdę. Z ulicy Targowej w Warszawie znikają betonowe płyty. Rozbetonowanie ulicy pozwoli posadzić w tym miejscu zieleń.

Prace realizuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Przy głównej ulicy Pragi-Północ znikają betonowe płyty póki co po parzystej stronie ulicy, Pierwszy etap prac objął odcinek od ulicy Kijowskiej do placu Wileńskiego. Prace realizowane są w ramach projektu z budżetu obywatelskiego “Zielona Targowa”.

Celem realizowanego projektu jest poprawienie komfortu życia mieszkańców Warszawy, zapewnienie im czystego, zdrowego otoczenia, a także przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i przystosowanie do tych, które już zachodzą. W efekcie powiększona zostanie powierzchnia biologicznie czynna. Pracownicy Zarządu Zieleni w odsłoniętych miejscach chcą sadzić krzewy, byliny lub niskie żywopłoty.

Zazielenienie stolicy odbywa się też z udziałem stworzonego przez warszawski Zarząd Zieleni Zielonego Funduszu dla Warszawy. Jest to platforma działań, która powstała po to, by przedsiębiorcy mogli wspierać inicjatywy zazielenienia Warszawy, zaangażować się w dbanie o zrównoważony rozwój miasta. Partnerem otwierającym współpracę z funduszem jest firma innogy Polska z Grupy E.ON.

rozbetonowanie


Na ulicy Targowej usunięte zostały już płyty betonowe i podbudowy. Nisze, które powstały będą wypełniane ziemią. Zakończenie prac związanych z rozbetonowaniem w tym miejscu jest planowane przed końcem października, by warszawskie ogrodniczki i ogrodnicy jeszcze w tym roku zdążyli posadzić byliny i krzewy. Zakończenie wszystkich prac w tym miejscu jest planowane na połowę listopada.

Miasto planuje, by w uwolnionych od betonu miejscach posadzi 30 grusz, 212 clematisów, ponad 600 jaśminowców, 622 kocimiętki i kilkaset róż.

Czytaj też: Warszawa | Ciekawostki | Ekologia | Zieleń | whiteMAD na Instagramie

źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły