Warszawa Wschodnia – kolejny świetny mural w stolicy

„Warszawa Wschodnia” – tak nazywa się najnowszy mural autorstwa światowej sławy artysty – Valesco. Ogromną grafika powstała na ścianie bloku przy ulicy Strzeleckiej 26.

Nowy praski mural nie powstał przypadkowo. Jest to kolejna, już ósma, tego typu realizacja zorganizowana przez Fundację Do Dzieła!. Autorzy akcji sami o projekcie mówią :

W tym roku chcemy przede wszystkim spojrzeć na street art jako formę współczesnego wielkoformatowego malarstwa. Dlatego zobaczymy w Warszawie pracę dwóch artystów: Sebastiana Velasco i Michała Sepe Wręgi. Chociaż zaczynali na ulicy, dzisiaj fascynują także swoimi płótnami. Przez ostatnie cztery lata skupialiśmy się na produkcji murali artystów zza granicy. Jednak jesteśmy pod coraz większym wrażeniem prac Sepego, którego styl bardzo dojrzał w ostatnich latach i który nie ma swojej solowej pracy w rodzinnej Warszawie, stąd zdecydowaliśmy się przełamać i wyprodukować pracę tego artysty– mówi Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła! – „Z kolei Velasco to wyjątkowy i niepowtarzalny styl

Sam Velasco pochodzi z hiszpańskiego Bilbao. Wszystkie jego prace opierają się na dogłębnym poznaniu tematyki i problematyki projektu. Dlatego artysta zanim przystąpi do tworzenia, spaceruje po okolicy, poznaje jej folklor i historię, rozmawia z lokalnymi mieszkańcami i szuka niezmywalnego klimatu otoczenia.

Zdjęcia podesłała Aleksandra Sobotka.