Warszawa Zachodnia: pierwszy biurowiec West Station już gotowy

W październiku zakończyła się budowa pierwszego z dwóch biurowców powstających tuż obok dworca Warszawa Zachodnia w ramach inwestycji West Station. Do budynku widocznego od strony Alei Jerozolimskich oraz z okien przejeżdżających w pobliżu pociągów, już wkrótce wprowadzą się pierwsi pracownicy.

Kompleks West Station to wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. i Xcity Investment. Zaprojektowany przez polską pracownię FS&P Arcus Sp. z o.o. Czternastokondygnacyjny budynek West Station, został właśnie oddany do użytku i pomieści m.in. siedziby spółek z grupy PKP. Oprócz biur, na miejscu będzie też dostępna restauracja WARS, kawiarnia Costa Coffee oraz piekarnia Gorąco Polecam Nowakowski.

West Station oferuje najwyższej klasy powierzchnie biurowe, jednocześnie współtworząc ogólnodostępną przestrzeń publiczną. Jego atutem jest położenie obok jednego z najważniejszych stołecznych dworców kolejowych i autobusowych, ale też łatwy dostęp do drogi ekspresowej S8 oraz autostrady A2 – komentuje Stanislav Frnka, Prezes Zarządu HB Reavis Poland.

Z inwestycji skorzystać mają też pasażerowie, którzy wyjeżdżają lub przyjeżdżają na Dworzec Zachodni w Warszawie.

Dla PKP S.A. kluczowe znaczenie ma fakt, że dzięki kompleksowi West Station poprawił się dostęp do stacji kolejowej od strony Al. Jerozolimskich oraz jej skomunikowanie z transportem autobusowym, zarówno miejskim, jak i dalekobieżnym – mówi Mirosław Pawłowski, Prezes Zarządu PKP S.A.

Tuż obok biurowca wkrótce wyrośnie kolejny, który ma być oddany pod koniec 2017 r. Kompleks zaoferuje w sumie ponad 68 000 m kw. powierzchni biurowej.

źródło: materiały prasowe