Warszawa: zaniedbany parking zmienią w Skwer Krasińskiego

Inwestycja zrealizowana zostanie na Żoliborzu. Skwer Krasińskiego zbudowany zostanie w pasie drogowym wzdłuż ulicy Krasińskiego. Będzie to miejsce z alejkami, górkami z nasadzeniami, zielenią i strefą zabaw dla dzieci.

Budowa skweru podzielona została na kilka etapów. Skwer będzie nowym zielonym miejscem na Żoliborzu. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy planuje posadzić tam sto drzew: grusze, głogi, świerki, sosny i lipy oraz roślinność niską. Na skwerze posadzonych zostanie kilkadziesiąt tysięcy roślin – krzewów i roślin cebulowych. Całość uzupełnią łąki i pnącza oraz trawy ozdobne.

W ramach inwestycji powstaną nowe alejki pomiędzy trejażami. Mieszkańcy będą mogli też przysiąść na ławkach czy zagrać w warcaby przy stoliku do gier. Dla dzieci stworzona zostanie strefa zabaw.

Nowy skwer powstanie w pasie drogowym wzdłuż ul. Krasińskiego – na odcinku od ul. Broniewskiego do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69. Inwestycja ma być realizowana etapami, dlatego projekt budowy skweru podzielono na 4 odcinki: odcinek nr 1: od ul. Broniewskiego do ul. A. German; odcinek nr 2: od ul. A. German do ul. Przasnyskiej; odcinki 3 i 4: od ul. Przasnyskiej do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69.


W pierwszej kolejności zrealizowane zostaną prace budowlane i nasadzenia na pierwszym odcinku skweru. Ta część ma zakończyć się w IV kwartale 2024 r. W tym samym czasie wybudowane zostaną również odcinki nr 2 i 3. Podpisaliśmy umowę z Wykonawcą na 4,1 mln zł. W dalszej kolejności chcemy wykonać nasadzenia na 2. i 3. odcinku oraz zrealizować odcinek nr 4.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Za prace budowlane odpowiada AKG Architektura Krajobrazu. Projekt przygotowała firma PROINWESTYCJA Katarzyna Łowicka.

źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Czytaj też: Warszawa | Place, Skwery, Parki  | Metamorfoza | Zieleń | whiteMAD na Instagramie