Dwa nowe wieżowce tuż przy Arkadii. Spore zmiany na Żoliborzu.

Żoliborz to od wielu lat bardzo popularna wśród deweloperów dzielnica. W ostatnich latach przybyło kilka kolejnych wysokościowców, a teraz mają powstać 2 kolejne. I to tuż przy największej w Warszawie galerii handlowej – Arkadia.

Pierwszy z nich to opisywany już przez nas wieżowiec Liberty Tower należący do Green Property Group, który ma mierzyć ponad 120 metrów wysokości. Wyrośnie na styku trzech warszawskich dzielnic – Woli, Żoliborza i Śródmieścia, pomiędzy ul. Okopową, Młocińską a Burakowską, tuż przy rondzie Radosława. Projekt powstał w pracowni JSK Architekci, która w swoim portoflio ma wiele ciekawych realizacji m.in. kompleks biurowców Business Garden czy Stadion Narodowy w Warszawie.
Więcej o nim przeczytacie: TUTAJDruga, póki co nieco bardziej tajemnicza inwestycja to zespół budynków biurowych B14. Działkę leżącą wzdłuż ulicy Burakowskiej, zakupił za 17 milionów euro deweloper HB Reavis, który buduje już m.in. najwyższy w Polsce wieżowiec – Varso. Łączna powierzchnia użytkowa kompleksu ma wynieść 80 tys. metrów kwadratowych. Projekt budynku powstał w pracowni HRA Architekci.

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły