Żoliborz to od wielu lat bardzo popularna wśród deweloperów dzielnica. W ostatnich latach przybyło kilka kolejnych wysokościowców, a teraz mają powstać 2 kolejne. I to tuż przy największej w Warszawie galerii handlowej – Arkadia.

Pierwszy z nich to opisywany już przez nas wieżowiec Liberty Tower należący do Green Property Group, który ma mierzyć ponad 120 metrów wysokości. Wyrośnie na styku trzech warszawskich dzielnic – Woli, Żoliborza i Śródmieścia, pomiędzy ul. Okopową, Młocińską a Burakowską, tuż przy rondzie Radosława. Projekt powstał w pracowni JSK Architekci, która w swoim portoflio ma wiele ciekawych realizacji m.in. kompleks biurowców Business Garden czy Stadion Narodowy w Warszawie.
Więcej o nim przeczytacie: TUTAJ


Druga, póki co nieco bardziej tajemnicza inwestycja to zespół budynków biurowych B14. Działkę leżącą wzdłuż ulicy Burakowskiej, zakupił za 17 milionów euro deweloper HB Reavis, który buduje już m.in. najwyższy w Polsce wieżowiec – Varso. Łączna powierzchnia użytkowa kompleksu ma wynieść 80 tys. metrów kwadratowych. Projekt budynku powstał w pracowni HRA Architekci.