Spore zmiany w centrum Warszawy. Rotunda nabierze nowego blasku

Już niebawem słynna warszawska Rotunda zostanie gruntownie zmodernizowana.

Właścicielem obiektu jest bank PKO BP, który już rok temu złożył wniosek o pozwolenie na prace budowlane. Projekt natomiast wyłoniony został w ramach otwartego konkursu pod koniec 2013 roku. Wygrała go krakowska pracownia Gowin-Siuta.

“Zwycięski projekt spełnił wszystkie zawarte w konkursie kryteria min. zachowując charakterystyczną formę budynku” – uzasadniała wtedy swój wybór komisja.

Ważny jest również fakt, że zmiany będą mieć charakter kompleksowy. Część samego obiektu, który ma być wyjątkowo nowoczesny oraz ekologiczny zajmie przestrzeń przeznaczona na wystawy oraz wydarzenia kulturalne.

Sporym zmianą ulegnie również  najbliższe otoczenie Rotundy. Znany jako Universal budynek biurowy sąsiadujący z siedzibą Banku PKO BP i szpecący od lat wielkoformatowymi reklamami ma zostać całkowicie zburzony. Na jego miejscu powstanie wyższy i spełniający wysokie normy wieżowiec. Zniknąć ma również obecne przejście podziemne, a plac otaczający Rotundę zostanie przebudowany, aby stać się miejscem przyjaznym dla pieszych oraz zachęcać do spotkań. Trzymamy mocno kciuki za zmiany na lepsze!

wiz. materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły