Liberty Residence

Warszawski skyline wzbogaci nowy wieżowiec. Powstanie przy ul. Grzybowskiej

Resi Capital S.A., spółka z grupy deweloperskiej Cavatina Group S.A., nabyła działkę u zbiegu ul. Grzybowskiej i Żelaznej. Zgodnie z przedstawioną wstępną koncepcją, Liberty Residence ma być projektem wysokościowym i dostarczyć ok. 500 mieszkań w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji, w dzielnicy Wola w Warszawie. To kolejna transakcja związana z zakupem gruntu pod przede wszystkim mieszkania w ramach grupy kapitałowej – w zeszłym roku Cavatina Holding S.A. kupiła działkę przy ul. Chmielnej 75.

Transakcja zakupu gruntu była transakcją łączoną – dzięki dobrej współpracy, ze sprzedającym umowę zawarły dwa podmioty: Resi Capital S.A. oraz Dantex. Drugi kupujący na wschodniej części działki zamierza wybudować ok. 200 mieszkań. Transakcja ta dowodzi, że niekonwencjonalne podejście i współpraca spółek deweloperskich często staje się kluczem do jej zawarcia i zagospodarowania terenu, który domknie nowoczesną zabudowę zrealizowaną pomiędzy ul. Towarową i Żelazną.


“Projekt ten wpisuje się w naszą filozofię, której celem jest tworzenie wyjątkowych miejsc w tym tętniących życiem, energią, dynamiką. Inwestycja przy ul. Grzybowskiej to uzupełnienie miejsca wysoce rozpoznawalnego na mapie miasta st. Warszawy, tym bardziej cieszymy się, że jesteśmy jego częścią. W swoim portfelu posiadamy kilka innych wyjątkowych lokalizacji, które znajdują się w fazie przygotowania. Co najmniej trzy z nich planujemy wprowadzić do sprzedaży jeszcze w 2024 roku. Jednak to przyszły rok dla naszej spółki może okazać się przełomowy z uwagi na planowane do wprowadzenia unikatowych inwestycji zmieniających postrzeganie pożądanej przestrzeni do życia” – mówi Przemysław Pieniążek, Członek Zarządu Dantex Holding Sp. z o.o.

Ul. Grzybowska obecnie i w przyszłości. Fot. Google Maps i cavatina.pl

“W 2023 roku, będącym pierwszym pełnym rokiem prowadzenia przez nas sprzedaży, podpisaliśmy umowy na ponad 850 lokali. W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Transakcją nabycia działki przy ul. Grzybowskiej potwierdzamy, że zależy nam na najlepszych lokalizacjach i znacząco zwiększamy skalę naszych działań. Chcemy, aby Liberty Residence składała się z wieży oraz niższego skrzydła wzdłuż ul. Grzybowskiej, w którym przewidujemy także 2-kondygnacyjne podcienie. Dodatkowo zaproponujemy zielone tarasy na wysokości 10 i 17 piętra. Nad tą koncepcją pracuje zespół architektów Cavatina we współpracy z międzynarodowym, renomowanym biurem projektowym Epstein” – mówi Mirosława Płużek, Prezeska Zarządu Resi Capital S.A.

Liberty Residence

Koncepcja zakłada budowę 3-kondygnacyjnego podziemnego parkingu z ponad 200 miejscami postojowymi. W parterach Liberty Residence miałyby znaleźć się lokale usługowe o łącznej powierzchni 1 tys. m kw. oraz przestronne lobby. Deweloper planuje zaoferować mieszkania 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o metrażach od 25 do 180 m kw.

W portfolio projektów firma ma już inwestycje: Global Apartments i Katowicka Residence w Katowicach, Quorum Apartments we Wrocławia, Tuwima Apartments w Łodzi oraz Ocean Apartments w Krakowie. W przygotowaniu są też kolejne projekty, które będą sukcesywnie uruchamiane na przestrzeni 2024 i 2025 roku.

Źródło: cavatina.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Wieżowiec | MiastoMetamorfoza

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły