Warsztaty Dziennikarstwa Mody & Creative Writing w Warszawie. Rusza kolejna edycja

Dziennikarstwo w obszarach mody i dziedzin kreatywnych bazuje na umiejętności obserwacji i analizy trendów, wykorzystaniu znajomości historii mody, sztuki, biegłości w pisaniu i kreatywnym podejściu do tematów związanych z trendami. Jednak czy to wystarczy, by stworzyć tekst idealny? Warsztaty Dziennikarstwa Mody & Creative Writing pozwolą to sprawdzić.

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych modą, branżą kreatywną i pisarstwem. Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać zasady dziennikarstwa oraz jego funkcjonowanie w branży. Organizatorzy stwarzają możliwość poznania warsztatu pisarskiego od książek o tematyce modowej, biografie projektantów, po krótkie, często prowokacyjne relacje z modowych wydarzeń.

Dynamiczne i bardzo kreatywne Warsztaty Dziennikarstwa Mody & Creative Writing pozwalają odkryć tajniki dziennikarstwa mody i twórczego pisania, jednocześnie wyposażając w umiejętności dziennikarskie potrzebne, aby stać się wszechstronnym i kreatywnym dziennikarzem mody – podkreślają organizatorzy Warsztatów.

By wziąć w nich udział nie trzeba być specjalistą. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł zaprezentować swoje warsztatowe prace by usłyszeć komentarz i prawdę o zawodzie, jego zaletach i trudnościach, które stwarza.

Uczestnicy tegorocznej edycji warsztatów zmierzą się z zagadnieniami takimi jak: pisanie tekstów na potrzeby prasy drukowanej w konfrontacji z internetem, opis kolekcji, lookbook, krytyka, reportaż modowy, notka prasowa, zapowiedź i relacja, recenzja filmu modowego, budowa działu mody w magazynach, storytelling, oryginalność tekstu, cyrkulacja trendów, pisanie kreatywne na potrzeby agencji reklamowych oraz twórcze pisanie, czyli kreatywne podejście do tekstu.

Warsztaty Dziennikarstwa Mody & Creative Writing poprowadzą dziennikarze związani z branżą modową i innymi kreatywnymi dziedzinami. Zajęcia będą podzielone na wykłady i ćwiczenia. Swoją część poprowadzi Kamil Białas, redaktor naczelny magazynu whiteMAD, który na konkretnych przykładach omówi sposoby promocji treści redakcyjnych w serwisie internetowym i mediach społecznościowych.

Wydarzenie od dziesięciu lat organizuje Fashion Project. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona, zapisy oraz program znajdziecie na www.fashionprojectacademy.pl.

Warsztaty Dziennikarstwa Mody & Creative Writing

Termin: 11-12 maja 2019 r.

źródło: materiały prasowe