Warto było czekać. Nowy skwer w Łodzi wypiękniał wiosną

Kiedyś był tutaj zwyczajny chodnik i rosła trawa. Nowy skwer powstał na rogu ulicy Kilińskiego i Rewolucji 1905 roku. Miejsce zyskało zupełnie nowy wygląd i stało się atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Nowy skwer w niczym nie przypomina stanu ulicy sprzed kilku miesięcy. W ramach inwestycji dosadzono nowe drzewa, krzewy, byliny oraz pnącza. Wrażenie robią rosnące wzdłuż ulicy Kilińskiego wiśnie kaznan, które teraz kwitną na różowo. Pod warstwą ziemi zbudowano system nawadniający, który ułatwi pielęgnacje roślin.

Najbardziej charakterystycznym elementem nowego skweru są dwie duże altany – geometryczne konstrukcje o drewnianym, żeberkowym dachu widać już z daleka. Za jakiś czas po grafitowoszarych metalowych filarach wspinać się będą pnącza, ale już dziś altany rzucają przyjemny półcień na stojące pod nimi ławki. Te ostatnie mają formę długich, drewnianych platform o wygiętym kształcie. W ten sposób mebel dopasował się do biegnącego obok chodnika i optymalnie wykorzystuje przestrzeń. Obok ustawiono też kosze na śmieci i zamontowano oświetlenie.


Nowy chodnik, oddzielony od jezdni pasem zieleni, wykonany jest z betonowych płyt z elementami kostki kamiennej. Wzdłuż ul. Kilińskiego wygospodarowano także przestrzeń na nieobecne tu wcześniej miejsca parkingowe. Zmiany na skwerze objęły również to, co pod ziemią – wyremontowano kanalizację, sieci wodną i gazową, a w okolicznych kamienicach zainstalowano centralne ogrzewanie. Na ulicy przebudowana została również sieć elektryczna. Brawo Łódź!

Czytaj też: Łódź | Zieleń | Park  | Renowacja | whiteMAD na Instagramie

źródło: Łódź.pl