Wazony z odpadów. Artystka inspirowała się Kalifornią.

Wazony z odpadów to projekt amerykańskiej projektantki i artystki Melanie Abrantes, która postanowiła stworzyć kolekcję naczyń, wykonanych z resztek pochodzących z zakładów produkcyjnych, second-handów, a także ze śmietników. 

Pochodząca z Oakland projektantka od lat interesowała się tematyką zero waste oraz ponowną obróbką materiałów, które przez wielu traktowane są jak zwykły odpad, czy śmieć. Melanie Abrantes postanowiła swoją kolekcją udowodnić, jak wiele wspaniałych rzeczy można stworzyć wykorzystując rzeczy teoretycznie niepotrzebne.

 

Wazony z odpadów powstają w głównej mierze z odpadów drewna i korka, które pochodzą z poprzednich projektów artystki, a także z lokalnych tartaków i warsztatów specjalizujących się w obróbce drewna. Szkło, które wykorzystane zostało do stworzenia kolekcji pochodzi ze sklepów typu second-hand, a także z szklanych pojemników znalezionych na śmietnikach. 

Jak dodaje sama artystka inspiracji szukała na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. To, co zrobiło na niej największe wrażenie to mnogość barw, kolorów i kształtów, które oferują kalifornijskie miasta. Melanie chciała również by jej przedmioty były niewielkimi, funkcjonalnymi dziełami sztuki, które na co dzień mogą pełnić funkcję ozdoby w kuchni, a w razie potrzeby stają się praktycznym elementem zastawy stołowej. Kolekcja od amerykańskiej artystki dostępna jest w sprzedaży na jej stronie internetowej: www.melanieabrantes.com

Ponowne wykorzystanie odpadów to wyjątkowo ważny temat w ostatnich latach. Niedawno opisywaliśmy wazony wykonane z odzyskanej makulatury, o których przeczytacie tutaj, lampy wykonane z kawowych fusów tutaja także kolorowe płytki, które powstały z odzyskanego plastiku tutaj. 

Czytaj też: Ekologia | Wnętrza | Recykling | Ciekawostki | Ceramika

źródło: www.melanieabrantes.com