We Wągrowcu pod Poznaniem powstał najpiękniejszy żłobek w Polsce!

Takie projekty nas zachwycają! To prawdopodobnie najpiękniejszy żłobek w całej Polsce. Wielkie gratulacje dla DECOCAFE oraz Pracownia 21 Wojciecha Błaszaka.

Ten wyjątkowo piękny żłobek powstał we Wągrowcu, miejscowości oddalonej o około 50 kilometrów od Poznania. Jej autorami są Pracownia 21 Wojciecha Błaszaka, która odpowiadała za projekt bryły budynku oraz zagospodarowania terenu, a także DECOCAFE, które wykonało projekt wnętrz.

Budynek żłobka zbudowany został wokół wewnętrznego, zielonego dziedzińca z tarasami i placem zabaw dla dzieci. Od zewnętrznej strony budynku zaplanowany jest duży teren zielony, który będzie widoczny przez przeszklenia w salach dla dzieci. W żłobku znajdują się dwie sale dzienne i dwie sale do wypoczynku, które łącznie zapewnią miejsce dla 50 dzieci (jest podział na dzieci starsze i młodsze), dodatkowo żłobek ma też pełną kuchnię, więc wszystkie posiłki dla dzieci będą przygotowywane na miejscu.

Walczymy o pokolenie przyszłych klientów, którzy lubią dobry design – mówi Małgorzata Czarniak z DECOCAFE

Architekci chcieli zachować spójność wnętrza z białą modernistyczną bryłą budynku i przenieść jego stonowaną kolorystykę i prostotę do wnętrza. We wnętrzach dominuje kolor biały, ożywiony różnymi odcieniami zielonego, a dla przełamania chłodnych barw postawiliśmy na drewniany akcent w postaci okładziny ściennej wykonanej z forniru dębowego. Projektanci chcieli uniknąć nadmiaru kolorów, który często występują w nadmiarze w projektach dla najmłodszych. Uważamy, że za małą uwagę przykłada się do kształtowania estetyki u dzieci, projekt miał więc też spełniać rolę edukacyjną.

Projekt tak bardzo spodobał się władzom Wągrowca i samym mieszkańcom, że już planowana jest dobudowa kolejnego budynku, tym razem przedszkola. Projekt ma nawiązywać do projektu żłobka i tworzyć spójną całość.