Welurowe krzesła do jadalni – czy to dobre rozwiązanie?

Pluszowe tkaniny obiciowe to ciągle silny trend, który jest bardzo dobrze widoczny, szczególnie jeśli chodzi o dostępne w ofercie producentów meble wypoczynkowe. Krzesła to jadalni tapicerowane welurem, welwetem czy aksamitem nie schodzą z list bestsellerów, a sprawcą tego jest nie tylko ich piękny i ekskluzywny wygląd. Takie siedziska mają wiele walorów praktycznych, które ostatecznie przemawiają za wykorzystaniem ich potencjału w różnych wnętrzach. Planujecie kupić welurowe krzesła do jadalni? Zanim podejmiecie decyzję, upewnijcie się z naszą pomocą, że będzie to dobre rozwiązanie.

Miękki i przytulny welur – elegancka tkanina o wielu twarzach
Czy są wśród nas osoby, które przejawiają wyraźną słabość do pluszowych tkanin obiciowych? To właśnie im dedykujemy najnowszy poradnik zakupowy, w którym chcemy przyjrzeć się nieco bliżej zaletom i wadom krzeseł welurowych. Niezwykle piękne i wygodne siedziska do jadalni, od długiego już czasu są jednym z najbardziej popularnych modeli w kategorii mebli tapicerowanych i na chwilę obecną nic nie zapowiada, aby cokolwiek w tej kwestii miało ulec zmianie…

Marzą wam się welurowe krzesła do jadalni, ale macie obawy przed ich zakupem i odpowiednim dopasowaniem? Całkiem niesłusznie! Welur jest tkaniną o luksusowym charakterze, ale ta jego cecha nie przesądza w żaden sposób o sposobie przeznaczenia czy możliwościach zastosowania w przestrzeni mieszkalnej. To materiał bardzo efektowny i elegancki, który z powodzeniem wykorzystacie w aranżacjach inspirowanych różnymi stylami – od tych skrajnie ekskluzywnych poczynając, na nieco bardziej nowoczesnych i swobodnych kończąc.


Do jakich wnętrz pasują krzesła do jadalni z weluru?
Ci z was, którzy planują kupić krzesła welurowe do jadalni powinni wiedzieć, w jakich wnętrzach najlepiej prezentuje się ta miękka pluszowa tkanina. Myśleliście do tej pory, że pasuje ona wyłącznie do przepełnionego błyskotkami stylu glamour? W takim razie najwyższa pora, abyście zaktualizowali swoje przekonania… Ograniczanie zastosowania weluru do tak wąskiego grona byłoby bardzo krzywdzące dla tego materiału. Jeśli chcecie naprawdę wykorzystać jego potencjał to nie powinniście mieć oporów przed zaproszeniem go jadalni inspirowanych innymi stylami. Ciekawe propozycje pod tym względem znajdziecie na https://www.sfmeble.pl/c/krzesla-do-jadalni

Preferujecie szyk i klasę w nowojorskim wydaniu? A może bliżej wam jest do pamiętającego dawne czasy retro czy nieco chłodniejszych, acz wcale nie mniej przytulnych klimatów loftowo-industrialnych? Welurowe krzesła do jadalni idealnie odnajdą się w pomieszczeniach odzwierciedlających każdy z tych stylów. Pluszowe tkaniny nie są zarezerwowane wyłącznie dla luksusowych aranżacji, o czym świadczy choćby sposób, w jaki projektanci topowych marek wnętrzarskich łączą je z różnymi materiałami: drewnem, stalą czy metalem.

3 powody, dla których warto kupić welurowe krzesła do jadalni
Wiele osób rezygnuje z zastosowania pluszowych tkanin obiciowych w swojej jadalni ze względu na ich specyfikę i wymagające użytkowanie. Czy słusznie? Niezupełnie. Welurowe krzesła do jadalni można kochać w równym stopniu za walory wizualne, co i funkcjonalność. Welur jest dzianiną o gęstym mięsistym splocie i zróżnicowanej gramaturze, która może być wykonana zarówno z naturalnej bawełny, jak i materiałów syntetycznych. To jedna z niewielu tkanin, która jednocześnie oferuje elegancką urodę i wszechstronne zastosowanie.

Kolejną zaletą dzianiny welurowej jest miękkie włosie, które delikatnie mieni się w kontakcie ze światłem. Ta cecha weluru zachęca do wykorzystania jego właściwości w małych wnętrzach, w których mile widziane są wszelkie połyskujące powierzchnie optycznie powiększające przestrzeń. Welurowe krzesła do jadalni cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony właścicieli małych pomieszczeń. Jeśli można jeszcze za coś cenić welur, to zdecydowanie jest to wygoda – siedziska obite tą pluszową tkaniną są niezwykle przyjemne w dotyku i komfortowe.

Jak dbać o welurowe krzesła, aby zachowały swój piękny wygląd?
Mówiąc o krzesłach do jadalni z weluru nie moglibyśmy pominąć kwestii związanych z jego użytkowaniem w praktyce. Jeśli macie ostatecznie przekonać się do zakupu takich mebli, to musicie posiadać niezbędną wiedzę na temat ich pielęgnacji czy utrzymania w czystości. Tapicerka welurowa jest z natury delikatna i wymaga ostrożnego podejścia, jednak przestrzeganie kilku podstawowych zasad, pozwala cieszyć się jej pięknym wyglądem przez długie lata. O czym powinniście pamiętać kupując welurowe krzesła do jadalni?

Do czyszczenia welurowej tkaniny nigdy nie należy używać silnych detergentów, czyli: wybielaczy rozpuszczalników czy zawierających w składzie żrące substancje środków chemicznych. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się plam z pluszowych krzeseł jest roztwór przygotowany z jednej łyżki amoniaku i litra zimnej wody. Pamiętajcie jednak, że mięsista tkanina o gęstym splocie nie toleruje czyszczenia pod włos – chcąc usunąć plamy z weluru powinniście użyć miękkiej szczotki i wykonywać ruchy zgodnie z kierunkiem układania się włókien.

źródło: materiał prasowy / materiał partnera