Weranda Home: idealne miejsce na event pod Poznaniem

Weranda Home znajduje się w Sławicy pod Poznaniem, w zielonym sercu Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki, zaledwie 40 minut jazdy samochodem od stolicy Wielkopolski. Malowniczo położony obiekt jest idealnym miejscem do organizowania eventów, przyjęć okolicznościowych i spotkań biznesowych. Właścicielom udało się stworzyć tutaj zieloną oazę i trudno uwierzyć, że potrzebowali zaledwie kilku lat, by w opuszczony dworek tchnąć nowe życie.

„Werand” w Polsce jest już kilka. W Poznaniu działają między innymi Zielona Weranda, Weranda Lunch & Wine, Weranda Caffe orz Weranda catering & events, a w Warszawie Weranda Bistro. To tylko kilka z lokali, które powstały z inicjatywy rodziny Ponińskich. Weranda Home jest ich najnowszym dziełem i chyba najbardziej wyjątkowym, bo tak odmiennym od wcześniej wspomnianych. Weranda Home powstała na terenie dawnego dworku w Sławicy, niecałe 40 kilometrów od centrum Poznania. To miejsce, które łączy w sobie funkcje hotelu, restauracji i przestrzeni idealnej do zorganizowania zarówno dużych imprez biznesowych jak i mniejszych w rodzinnym gronie.

Tym, co urzeka w Weranda Home najbardziej jest autentyczność. Odwiedzając miejsce możemy na każdym kroku przekonać się, że powstało z ogromnej pasji i miłości do natury. Aby w pełni skorzystać z oferty nie wolno ograniczać się do przebywania w głównym budynku. Weranda Home oferuje bliski kontakt z przyrodą. Można udać się na spacer i poprzebywać w otoczeniu drzew, można poszukać ciszy odpoczywając nad tamtejszym jeziorem, lub aktywniej – udać się w przejażdżkę rowerem po okolicy. Tutaj zdecydowanie łatwiej można znaleźć spokój i czerpać przyjemność z obcowania z naturą. Dlatego każdy zorganizowany w tej przestrzeni event zostaje na długo w pamięci. 

Infrastruktura Weranda Home pozwala, by zorganizować tutaj konferencje, szkolenia, integracje oraz wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe. O tym, że miejsce cieszy się popularnością świadczy wysokie zainteresowanie wśród młodych par, które na swój ślub w Weranda Home potrafią czekać kilkanaście miesięcy.

Kompleks Weranda Home został tak zaprojektowany, by jednocześnie mogło tutaj przebywać nawet 200 osób. Do ich dyspozycji jest około 2200 m kw. powierzchni, w tym restauracja, pomieszczenia chilloutowe, sala bankietowa połączona z tarasem i wyjściem do ogrodu. W tym ostatnim z powodzeniem można organizować imprezę plenerową. W części hotelowej obiekt może pomieścić 66 gości. Miejsc noclegowych będzie więcej, bo właściciele planują, że za kilka lat Weranda Home zmieni się w hotel butikowy.

Jednak nie tylko dobra infrastruktura ma znaczenie. Sercem Weranda Home jest restauracja. Podawane tam tania nie są dziełem przypadku. Tamtejszy szef kuchni dba o to, by w jak najlepszy sposób wykorzystać sezonowe składniki pochodzące od lokalnych dostawców. Serwowane w Weranda Home dania inspirowane są kuchnią z całego świata, którą kucharze łączą z regionalnymi wpływami, głównie z Wielkopolski. Restauracja nie jest czynna każdego dnia. Warto jednak odwiedzać ją w niedziele. Wtedy organizowane tam są tam tak zwane „Sundays at home” – wszystko, by celebrować ten najpiękniejszy dzień tygodnia.

To tylko część z możliwości, które daje Weranda Home. Więcej dowiecie się odwiedzając stronę werandahome.com.


fot. Weranda Home