Więcej zieleni w Muchoborze Wielkim. Zielone zmiany we Wrocławiu!

Będzie więcej zieleni w Muchoborze Wielkim! Więcej drzew i krzewów, doposażony plac zabaw, nowe urządzenia do zabawy dla dzieci czy wreszcie dodatkowa zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców, zrealizowana przy jak najmniejszej ingerencji w przyrodę – takie zmiany planowane są na położonym na zachodzie Wrocławia Muchoborze Wielkim.

Jeszcze tej jesieni drzewami i krzewami obsadzony zostanie skwer przy ul. Stanisławowskiej 72. Przy tej samej ulicy pod nr 102 doposażony zostanie plac zabaw, m.in. o zestaw ścianek linowych, panele z grą kółko i krzyżyk oraz domek z ławkami.

“Dodatkowe urządzenie do zabawy dla dzieci planujemy również zamontować wiosną na zieleńcu przy ul. Trawowej” – podkreśla Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.


To jednak nie koniec zielonych zmian na Muchoborze. Trwają bowiem prace projektowe dotyczące terenu przy ul. Kunickiego. W tym miejscu miasto planuje stworzyć przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców z równoczesnym wykorzystanie naturalnych walorów terenu.

“Chcemy wspólnej dla wszystkich przestrzeni do pracy i zabawy. Oczywiście ważne jest także zachowanie wartości przyrodniczych poprzez minimalną ingerencję w istniejącą zieleń, ukształtowanie terenu i siedliska. Gotowy projekt poznamy w przyszłym roku, wtedy będzie można zaplanować dalsze kroki, ale wizualizacje są bardzo obiecujące” – dodaje Szempliński.

Na działce o powierzchni 1,2 hektara mają powstać m.in. ogrody społeczne z rabatami do uprawy warzyw, zwierzyniec lub ptaszarnia, strefy edukacyjne, plac zabaw, nowe utwardzone ścieżki, ławki, leżaki, altany czy stojaki rowerowe.

Czytaj też: Komunikacja miejska | Zieleń | Drewno | Wrocław | whiteMAD na Instagramie

 

źródło:Więcej zieleni w Muchoborze Wielkim /  www.wroclaw.pl