Wiecie czym są sukulenty? My wiemy, że są małe i piękne.

Biżuteria, dekoracje, wystroje wnętrz a nawet pudełeczka weselne. Sukulenty to idealny materiał na ładny i ekologiczny design.

Zacznijmy jednak od początku. Czym takim są sukulenty? Są to rośliny gruboszowate, znane nam dobrze z domowych parapetów i kwiaciarni. Cenione za swoje niepowtarzalne kształty a także wytrzymałość. Ich nazwa pochodzi od słowa soczysty co wynika z ich łatwej absorpcji wody oraz żywego, wyraziście zielonego koloru. To tyle z biologii. Wróćmy do designu.

Kaktusy i sukulenty od dłuższego czasu przeżywają swój renesans. Wykorzystano je już niemal w każdej gałęzi designu. Wynika to najprawdopodobniej z ich łatwej hodowli oraz bardzo przyjemnego dla oka wyglądu. Tym razem przedstawiamy wam pomysł na pudełeczka weselne, które – przy odrobinie wysiłku – zrobicie sami w domu. Na tę niecodzienną myśl wpadła Ukrainka Iryna Osinchuk-Chajka. Przygotowując się do własnego wesela szukała pudełeczek, w które zapakować mogła słodki poczęstunek dla swoich gości. Po wielu dniach żmudnych poszukiwań postanowiła stworzyć je na własną rękę. Tak powstały nietypowe, jedyne w swoim rodzaju opakowania. Jeśli nie macie czasu na zrobienie ich po swojemu, zawsze możecie je kupić na stronie Etsy.