Wieczór architektoniczny w Gdańsku: spotkanie z architektem Piotrem Kuczią

Architekt Piotr Kuczia działa w Polsce i w Niemczech od wielu lat. Jego specjalnością są projekty z zakresu budownictwa zrównoważonego i solarnego. W Polsce można zobaczyć wiele jego realizacji. Już w poniedziałek 11 września opowie o nim uczestnikom kolejnego spotkania z cyklu Wieczór Architektoniczny.

Projektant domu ekologicznego nad Jeziorem Łąckim koło Przczyny i laureat ponad 50. indywidualnych i zespołowych nagród w Polsce i za granicą. Jego projekty były obszernie publikowane w ponad czterdziestu książkach i setkach czasopism na całym świecie. Piotr Kuczia jest także autorem wydanej w Niemczech monografii „Educating Buidlings”.

Architekt w swoich projektach zwraca uwagę na zespolenie estetyki z racjonalnością i oszczędnością rozwiązań. Energooszczędność, wykorzystanie energii słonecznej i niskie koszty eksploatacji nie stanowią dla niego celu samego w sobie. Najważniejsze miejsce zawsze zajmuje człowiek – przyszły mieszkaniec: jego oczekiwania, preferencje, upodobania lub przyzwyczajenia. Celem jest uzyskanie indywidualnego budynku, który w optymalny sposób spełni wymagania użytkowników i będzie odpowiadał „duchowi” miejsca.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 11 września w nowej części hotelu PURO przy ul. Stągiewnej 26 w Gdańsku. Goście wieczoru będą mieli okazję poznać nowości firm Vox, Zuchetti, Panoramah, Dimplex, Abet Laminati, Massi, Kaczkan, Faber, Galeria Wnętrza, Aluprof, Bel-Pol, Internorm, Adeco. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji tutaj.

Magazyn WhiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.