Totem Studio Warsaw

Wielka edycja TRŁ ZIMA! już w ten weekend w Warszawie

Już w ten weekend rusza wielka i wyjątkowa edycja na 10-lecie Targów Rzeczy Ładnych! Ponad 300 wystawców i tysiące gości będzie świętowało wspaniały finał najlepszego roku w historii TRŁ! To największe targi designu w Polsce w 2023 roku i obowiązkowy punkt na przedświątecznej mapie Warszawy. – To nasze wydarzenie dekady! – zapowiadają organizatorzy TRŁ ZIMA! i zapraszają na święto polskiego designu do EXPO XXI, 2 i 3 grudnia.

33 edycje, ponad 1600 wystawców i ponad 240 tys. gości – w ciągu 10 lat Targi Rzeczy Ładnych stały się największymi targami designu w Polsce. Wielkie świętowanie już w ten weekend w Warszawie.

Warto było przez 10 lat robić Targi Rzeczy Ładnych, żeby móc zaprosić na taką edycję. 310 wystawców wybraliśmy z rekordowej liczby prawie 900 zgłoszeń! Nie ma takiej drugiej listy wystawców w Polsce. Każda stolica Europy byłaby dumna z takich marek i takiej dawki fantastycznego designu! Warszawo – ale tu się będzie działo!. 10 lat temu nie marzyliśmy nawet, że Targi Rzeczy Ładnych staną się takim “Open’erem polskiego designu”. A już w ten weekend pokażemy nie tylko ponad 4000 m2 fantastycznego polskiego designu, ale też przyznamy pierwsze w historii TRŁ nagrody dla IKON TRŁ i najlepszego DEBIUTU ROKU. To wydarzenie jakiego jeszcze nie było – zachęcają Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski, organizatorzy TRŁ.

Najlepsza lista wystawców w historii TRŁ? Manufaktura w Bolesławcu i TYSIĄCE pomysłów na prezenty!

Na imponującej liście ponad 300 wystawców wybranych z 900 zgłoszeń są same wspaniałe marki i nazwiska. W gigantycznej strefie CERAMIKI będzie czekało ponad 80 firm w tym legendarna MANUFAKTURA W BOLESŁAWCU, kultowe AOOMI STUDIO, instagramowy fenomen TRZASK Ceramics, czy niepodrabialna MALWINA KONOPACKA, której kolekcja z Dawidem Podsiadło była hitem poprzedniej edycji targów. Równie ogromna strefa PLAKATU zgromadzi największe ilustratorskie nazwiska z całej Polski. Obok BARTOSZA KOSOWSKIEGO KATARZYNA BOGUCKA, obok PAWŁA JOŃCY PATRYK MOGILNICKI. Obok największych gwiazd niesamowici debiutanci. Takiego zlotu najlepszych twórców jeszcze w tym roku w Polsce nie było.

Strefę MEBLE wypełnią marki i projektanci, którzy pokazują się na największych światowych targach i festiwalach. SWALLOW’S TAIL FURNITURE i ich wytrawne projekty pokażą się tuż obok pełnych koloru stalowych mebli DESIVA FURNITURE. Do swojej świątecznej przestrzeni, pełnej atrakcyjnych okazji i przecen zaprosi GÓRNA PÓŁKA, a swoje kojące drewniane projekty zaprezentuje polsko – włoski duet NUDO DESIGN. Wyczekiwaną premierą jest stoisko marki HOGAI – twórców popowych, współczesnych kolorowych luster, które wyglądają jak spektakularne domowe płaskorzeźby.

Przez dwa dni EXPO XXI stanie się największą w tym roku prezentową strefą w Polsce. Dziesiątki tysięcy pomysłów na oryginalne i jakościowe prezenty zaspokoją każdą fankę i każdego fana polskiego designu. Pełna lista wystawców robi wielkie wrażenie, a kilkadziesiąt fantastycznych debiutów wygląda obiecująco jak nigdy wcześniej, Niezwykłym zaskoczeniem mogą być np. premierowa obecność na TRŁ takich nazwisk jak PAPROCKI BRZOZOWSKI, którzy pokażą na targach swoją kolekcję domowych akcesoriów – Living.

Ale TRŁ to jak zawsze morze inspiracji i prezentowych pomysłów z różnych dziedzin – książki i wydawnictwa o designie, sztuce i architekturze oraz najciekawsze książki dla dzieci, to niespotykane oryginalne tekstylia – koce, pledy i pościele, to najlepsze polskie marki z biżuterią i ekologicznymi kosmetykami i dużo dużo więcej. Żeby zobaczyć i odwiedzić wszystkie stoiska warto zaplanować kilka godzin.

50 IKON TRŁ na wystawie! Zobacz najważniejsze marki i osoby w historii Targów Rzeczy Ładnych

Już przed targami zostali ogłoszeni zdobywcy pierwszej nagród w historii TRŁ. To 50 najważniejszych marek i twórców ostatniej dekady. Na liście 50 IKON, czyli marek wybranych spośród wszystkich wystawców z historii Targów Rzeczy Ładnych, znalazły się czołowe polskie nazwiska i najlepsze butikowe marki, które przez lata stały się ulubieńcami publiczności.

Zespół TRŁ

Statuetki dla zwycięzców zostaną wręczone na sobotniej gali 10-lecia TRŁ, a wszystkie IKONY będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie przygotowanej w drugiej hali EXPO XXI. I uwaga – z listy 50. najważniejszych marek 10-lecia, aż 36 będzie miało swoje stoiska na tej edycji targów. Taka okazja zobaczenia i kupienia produktów najlepszych projektantek i projektantów długo się nie powtórzy.

Kto wygra nagrodę za DEBIUT ROKU TRŁ? Od oszałamiających lamp z odzysku po designerskie totemy

Podczas tej edycji targów zostaną też przyznane po raz pierwszy nagrody za najlepszy DEBIUT ROKU na Targach Rzeczy Ładnych. Na liście 11 nominowanych znalazły się brandy i nazwiska, które spokojnie już mogą być reprezentacją nowego polskiego designu. Są lokalne ambitne marki meblowe DAPPO (Trójmiasto) i GÓRNA PÓŁKA (Białystok), są designerskie notesy I BELIEVE IN PAPER, są lustra od P55 MIRRORS, są plakaty RAFAŁA KWICZORA, są niezwykłe lampy RONDIN tworzone ze szklanych naczyń z odzysku, jest porcelana od KYUKA DESIGN oraz wspominana już marka HOGAI. Listę uzupełniają kolorowe szklanki i ceramika od NOT.BAD STUDIO, niezwykła wypalana w naturze ceramika HUBA oraz kolorowe dekoracyjne totemy od TOTEM STUDIO WARSAW.

Kto zdobędzie nagrodę za DEBIUT ROKU dowiemy się w sobotni wieczór, ale stoiska prawie wszystkich nominowanych będzie można zobaczyć na targach przez cały weekend. Zwycięzcy otrzymają ceramiczną statuetkę zaprojektowaną przez ARKADIUSZA SZWEDA, wybitnego ceramika ze School of Form oraz współzałożyciela kolektywu GLITCH LAB.

To tylko próbka tego, co 2-3 grudnia będzie działo się na TRŁ ZIMA! w hali EXPO XXI na warszawskiej Woli. Ponad 300 wystawców z całej Polski, dwa dni z najlepszym niezależnym designem i najważniejszymi markami, projektantami i twórcami plus niepowtarzalny klimat Targów Rzeczy Ładnych! Jeśli kochacie polskie wzornictwo, jesteście ciekawi nowości i trendów, lubicie otaczać się ładnymi rzeczami i spotykać ciekawych ludzi – to jest właśnie to miejsce. A jeśli po prostu szukacie inspiracji, dobrej energii i pomysłu na spędzenie fantastycznego weekendu, nie powinniście przegapić tego wydarzenia sezonu.

___________

TRŁ ZIMA! – wyjątkowa edycja na 10-lecie TRŁ

2-3 grudnia

EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

Godz. 11-19

Bilety: 15 zł (online i w kasach przed wejściem). Dzieci do lat 12 bezpłatnie.

Patroni medialni: Gazeta.pl, TOK FM, PLN Design, Domosfera.pl, Bryla.pl, HIRO, STGU, Magazif, WhiteMAD, Contemporary Lynx, Homebook.

Więcej informacji:

targirzeczyladnych.pl

facebook.com/targirzeczyladnych

instagram.com/targirzeczyladnych

źródło: materiały prasowe organizatora

Czytaj też: Wydarzenia | Grafika | Ceramika | Polscy projektanci | Naczynia | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.