Widok na plac miejski

Wielki remont w centrum Kalisza. Odnowią budynki i zazielenią miasto

To będzie zupełnie nowa jakość publicznej przestrzeni. Miasto ogłosiło konsultacje społeczne, których efektem będzie remont ulic w centrum Kalisza.

Projekt rewitalizacji obejmuje ulice Jabłkowskiego i Podgórze. Miasto planuje tu liczne działania naprawcze i modernizacyjne. W sumie zmieni się obszar ograniczony ulicami: Aleja Wojska Polskiego, Harcerska, Poznańska, Mikołaja Kopernika i Wojciecha Jabłkowskiego.

Obszar ten jest znacząco zdegradowany. Zmienimy to! Proponujemy nowe rozwiązania dla ulic Jabłkowskiego i Podgórze. Chcemy je przedyskutować z kaliszanami. Zachęcam do udziału w konsultacjach – apeluje na swoim profilu Facebook Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza.

W ramach zmian wymieniona ma zostać powierzchnia ulic i chodników w kwartale. Zmianie ulegnie też organizacja ruchu – na części ulic może zostać wprowadzone ograniczenie prędkości, a piesi i rowerzyści zyskają pierwszeństwo. Co dokładnie się zmieni? Konkretne działania poznamy już po zakończeniu procesu konsultacji społecznych. Swój głos w debacie można oddać do 2 lipca 2021 roku.


Co ciekawe, Krystian Kinastowski z wykształcenia jest architektem. Studiował architekturę na Politechnice Poznańskiej. Rodzi to nadzieję, że zapowiedziane zmiany będą przeprowadzone w najlepszy sposób i powstanie publiczna przestrzeń z najwyższej jakości miejskimi meblami.

Niedawno pisaliśmy o proekologicznych działaniach, które realizowane są w Kaliszu. Wśród nich jest między innymi montaż kilku zielonych wiat komunikacji miejskiej. O tym, jak z zielenią w mieście działa Kalisz przeczytacie w naszym artykule klikając TUTAJ.

Czytaj też: Ekologia | Zieleń | Urbanistyka | Meble miejskie | whiteMAD na Instagramie

Centrum Kalisza zostanie wyremontowane – źródło: UM Kalisz