zdjęcie ilustracyjne, źródło: Freepik

Wielkie zalesianie Łodzi. Powstanie 150 hektarów nowych lasów!

Zalesianie sprawi, że powierzchnia leśna w granicach miasta zwiększy się o 10 procent. Nowe drzewa sadzone będą na działkach miejskich i terenach, które miasto planuje wykupić od prywatnych właścicieli.

Więcej drzew w mieście pozytywnie wpływa na jakość powietrza, co przekłada się na zdrowie mieszkańców. W Łodzi od lat sadzone są nowe drzewa, jednak nie na taką skalę, jak obecnie planowana. W 2022 roku najwięcej drzew zasadzono w Łaskowicach. W tym rejonie miasta powstaje kompleks leśno-rekreacyjny.

Zależy nam na tworzeniu takich zielonych miejsc. Wiemy, że mieszkańcy tego oczekują, stąd ten projekt. W kolejnych latach będziemy sadzić kolejne drzewa, głównie na obrzeżach miasta, wokół istniejących kompleksów leśnych – podkreśla Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ.

Pierwsze nasadzenia objęły teren na Żabieńcu – to osiedle w Łodzi położone w dzielnicy Bałuty. Drzewa będą rosnąć na terenie o wielkości 1 ha. Wcześniej ta przestrzeń nie była używana.


W sumie w ciągu ostatnich dwóch lat tereny leśne w granicach Łodzi powiększyły się już o 10 hektarów. W planie jest zalesienie dodatkowych 150 hektarów, co oznacza posadzenie nawet 150 tysięcy nowych drzew. Miasto wykorzysta nie tylko tereny własne, ale też wykupi grunt od prywatnych właścicieli.

źródło: łódź.pl

Czytaj też: Łódź | Miasto | Zieleń | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie