Wielkie zmiany przy Placu Bernardyńskim w Poznaniu. Powstaje apartamentowiec!

Działka, na której powstaje apartamentowiec od lata straszyła. Zaniedbana, pozostawiona sama sobie, w końcu zmieniła się w dziki parking, który tylko pogłębiał jej degradację. Właśnie się to zmieniło!

Plac Bernardyński to jedno z najważniejszych i najbardziej znanych miejsc na mapie Poznania. Znajdujący się nieopodal Starego Rynku plac, na codzień pełni funkcję targowiska, na którym kupić można świeże warzywa i owoce, kwiaty, czy ubrania. Na jednej z narożnikowych działek otaczających Plac Bernardyński niebawem pojawi się elegancki apartamentowiec.

Budynek to pierwsza inwestycja spółki z grupy PVI w Poznaniu. Zakłada ona wybudowanie sześciokondygnacyjnego apartamentowca. Znajdzie się w nim ok. 40 mieszkań, których powierzchnia wynosić będzie od 29, do 105 metrów kwadratowych. W przyziemiu znajdą się lokale usługowe. Projekt powstał w znanej poznaniakom pracowni Litoborski + Marciniak, którzy zasłynęli między innymi projektem Malta Office Park nad Jeziorem Maltańskim. Budowa ma ruszyć w czerwcu 2018 roku.
Prognozowane ceny za mieszkania mają wynosić ok. 10.000 złotych za metr kwadratowy.


Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły