Wieżowce w Międzyzdrojach nie powstaną. Inwestor rezygnuje!

Wieżowce w Międzyzdrojach, które miały stanąć przy samej plaży i osiągnąć wysokość 112 metrów jednak nie powstaną. Inwestor, który zapowiadał budowę kontrowersyjnych wysokościowców zrezygnował ze swoich planów. 

Wieżowce w Międzyzdrojach miały oferować 345 apartamentów. Deweloper, który w 2021 roku uzyskał zgodę na ich budowę i określał wtedy inwestycję mianem “wizjonerskiego i ekskluzywnego projektu”. Budynki o wysokości 112 metrów, co przekłada się na 33 kondygnacje, miały pełnić funkcje apartamentowca wyposażonego w restauracje, kawiarnie, kompleks basenowy i spa. W kompleksie powstać miały też sale konferencyjne. Atutem kompleksu miało być bezpośrednie wyjście na plażę.

Wieżowce w Międzyzdrojach – gdzie miały powstać?

Budynki miały powstać przy ulicy Promenady Gwiazd 5, we wschodniej części miasta. W 2021 roku deweloper tak opisywał inwestycję:

Przedsięwzięcie jest pionierskie i bardzo ekscytujące. Nie ma obaw, że inwestycja zniknie wśród innych podobnych, bo nic nie może się z nią równać w tej części wybrzeża. Zadbaliśmy, aby każdy apartament był ekskluzywny, a każdy gość i mieszkaniec miał widok na morze. To było wyzwanie, przed którym stanęli nasi architekci. Efekt ich pracy można już podziwiać na wizualizacji – tłumaczy Lesław Siemaszko.

Wieżowce w Międzyzdrojach gdyby powstały, byłyby najwyższymi budynkami w województwie zachodniopomorskim. Zbudowany w Szczecinie wieżowiec Hanza Tower ma “zaledwie” 100 metrów wysokości, a z iglicą 125 metrów.

Dwie wieże w Międzyzdrojach – dlaczego nie powstaną?

Ostatecznie inwestycję zablokowała interwencja Agencji Mienia Wojskowego, która posiada w sąsiedztwie swoje działki i udowodniła w sądzie niekorzystny wpływ tego przedsięwzięcia na swoją działalność.

Co ważne, Inwestor już wystawił działkę na sprzedaż. Cena nieruchomości opiewa na kwotę 68 mln zł i jak zachęca biuro nieruchomości, które wystawiło ten atrakcyjny teren na sprzedaż „w tym miejscu można sprzedawać apartamenty po 45 tys. zł za metr kwadratowy”. Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę w tym miejscu apartamentowca o wysokości od 50 do nawet 150 metrów.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wieżowiec | Ciekawostki| Apartament | whiteMAD na Instagramie  

wieżowce międzyzdrojach