Wieżowiec Mennica Legacy Tower w Warszawie na nowych wizualizacjach

W wielu miejscach Warszawa wygląda ostatnio jak wielki plac budowy. W górę pnie się również wieżowiec Mennica Legacy Tower. Sprawdzamy, jak budynek zmieni krajobraz tej części Warszawy już za kilka miesięcy.

Wieżowiec Mennica Legacy Tower w Warszawie będzie mieć 140 metrów wysokości. Skadać się będzie z dwóch obiektów. Wysokość niższego to 43 metry i łącznie zaoferują ponad 65 tysięcy m kw. powierzchni biurowej.

Kompleks zaprojektowali architekci z pracowni Goettsch Partners z Chicago, którzy za swojego lokalnego partnera wybrali biuro projektowe Epstein.

Tym, co wyróżnia projekt Mennica Legacy Tower, jest przede wszystkim innowacyjne podejście do wykorzystania nowoczesnych technologii w budynku. Przyszli pracownicy, oprócz nowoczesnej powierzchni, otrzymają gotowe rozwiązania w postaci zaawansowanego systemu zarządzania. Jego zastosowanie umożliwi kontrolę środowiska pracy poprzez zmianę ustawień klimatyzacji, żaluzji i natężenia oświetlenia np. z poziomu telefonu komórkowego – mówi Paweł Kłosiński, Dyrektor Leasingu Golub GetHouse.

Obecnie na placu budowy Mennica Legacy Tower wykonywana jest część nadziemna konstrukcji, a także prowadzone są podziemne prace murowe. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na czwarty kwartał 2019 r.